Diskusija „Aktualijos, pilietinis ugdymas ir kritinis mąstymas švietime“

Bendrojo ugdymo mokymo programų peržiūrėjimo kontekste kyla klausimai: kas nuspręs dėl jaunosios kartos ugdymo tikslų, turinio ir formų? Ar bus ir kaip bus kalbamasi su visuomene, pačiais mokytojais, akademikais, mokiniais ir jų tėvais?

Vienos didesnių problemų, kurios inertiškai tęsiasi iki pat šių dienų yra pilietinio ugdymo turinio atotrūkis nuo realybės, mokytojų kvalifikacija, dėmesio stoka kritinio mąstymo bei medijų raštingumui įgūdžių didinimui.

Nacionalinė vystomojo bendradarbiavimo platforma ir naujienlaiškio „Aš manau“ rengėjai: „Kurk Lietuvai“ alumnų asociacija bei Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (VU TSPMI) lapkričio 20 d. 17 val. kviečia į diskusiją VU TSPMI (Vokiečių g. 10, 402 aud.).

Interaktyvaus pobūdžio diskusijoje, į kurią bus kviečiami įsitraukti visi dalyviai, kelsime klausimus:
– Ko norime atnaujindami pilietinio ugdymo programą?
– Kokie keliami iššūkiai mokyti pilietinio ugdymo, istorijos ir kitų dalykų remiantis aktualijomis? Kokie yra trukdžiai?
– Ar 21 a. kontekste gebame pažvelgti į Lietuvos ir pasaulio istoriją iš skirtingų perspektyvų, prognozuoti ateitį? Ko trūksta ir kas padėtų?
– Kaip galėtų ugdymą papildyti globalusis švietimas ir kuo jis svarbus?
– Kosmopolitizmo ir tautiškumo švietime: papildymas ar konkuravimas?

Diskusijoje dalyvaus:
– Dr. Ieva Petronytė – Urbonavičienė – VU TSPMI dėstytoja bei pilietinės visuomenės instituto direktorė
– Arminas Varanavičius – Švietimo ir mokslo ministrės patarėjas
– Šarūnas Gerulaitis – Ugdymo plėtotės centro, socialinių mokslų, dorinio ugdymo ir kūno kultūros poskyrio vedėjas
– Vaidotas Steponavičius – Tarptautinės mokyklos Vilniuje (Vilnius International School) mokytojas
– Jūratė Litvinaitė – Istorijos mokytoja Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijoje
– Unė Kaunaitė – Ministro Pirmininko patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais
– Raminta Matulytė – Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė
– Giedrė Biržytė, VU TSPMI lektorė ir aktualijų naujienlaiškio „Aš manau“ projekto koordinatorė
– Indrė Augutienė – VšĮ „Pasaulio piliečių akademijos” vadovė
– Judita Akromienė – Nacionalinis Švietimo NVO tinklas
– Gintarė Jankauskaitė ir Ugnė Kumparskaitė – Vystomojo bendradarbiavimo platforma
– ir kt.

Diskusijos trukmė: 2 val. su pertrauka.
Kontaktas pasiteiravimui: 8 687 58085

Ši veikla yra projekto „Europe in the World – Engaging in the 2030 Sustainable Development Agenda“ dalis. Veiklą mums padeda įgyvendinti Europos komisijos programos lėšos bei Jaunųjų profesionalų programos ,,Kurk Lietuvai” alumnų asociacija.