Dalyvaukite akis atveriančioje diskusijoje apie pilietinės visuomenės transformaciją Baltarusijoje

2023 m. rugsėjo 29 d. 14.30 val. dalyvaukite akis atveriančioje diskusijoje apie pilietinės visuomenės transformaciją Baltarusijoje.
📅 Data: 2023 m. rugsėjo 29 d.
🕒 Laikas: 14:30 val.
📍 Vieta: VU TSPMI, 202 auditorija
Iki 2020 m. Baltarusijos pilietinė visuomenė atrodė silpna ir marginalizuota, tačiau tais metais įvykusių procesų virtinė lėmė formalių pilietinės visuomenės organizacijų (PVO) ir naujų socialinių judėjimų atsiradimą. Nepaisant didelių represijų, aktyvistai atkakliai stengėsi tiek Baltarusijoje, tiek už jos ribų mesti iššūkį autoritariniam režimui.
Šiame projekte gilinamasi į netikėtą PVO ir socialinių judėjimų iškilimą anksčiau apolitiškame kraštovaizdyje ir nagrinėjamas jų poveikis politiniams pokyčiams Baltarusijoje ir kituose autoritariniuose režimuose. Dr. Tatsiana Chulitskaya Vilniaus universiteto ir Mančesterio Metropoliteno universiteto ekspertė pasidalins projekto tyrimo įžvalgomis, įskaitant interviu, atliktus Lietuvoje, Gruzijoje ir Lenkijoje.
Nepraleiskite progos geriau suprasti Baltarusijos pilietinę visuomenę ir šio projekto išvadų reikšmę. Projektą remia Leverhulme Trust Research Projects Grant programa.