VU TSPMI kartu su Rytų Europos studijų centru ir Nyderlandų ambasada Lietuvoje kviečia į diskusiją „Building a Framework of Accountability: Perspectives on Russian War Crimes in Ukraine“, kuri vyks birželio 9 d. 10 val. VU TSPMI 102 auditorijoje.

Diskusija siekiama visapusiškai suprasti iššūkius ir galimus būdus, padedančius užtikrinti atsakomybę už Rusijos kariuomenės Ukrainoje įvykdytus karo nusikaltimus, išsamiai aptariant šiuos aspektus: teisiniai iššūkiai ir scenarijai, tarptautinis bendradarbiavimas, pereinamojo laikotarpio teisingumas ir Ukrainos perspektyva.

Diskusijos dalyviai/–ės:
Dr. A.M de Hoon, tarptautinės kriminalinės teisės docentė Amsterdamo universitete.

Prof. Dr. L.J. van den Herik, Leideno universiteto (Nyderlandai) Tarptautinės teisės studijų centro viešosios tarptautinės teisės profesorė.

Dr. Lina Strupinskienė, VU TSPMI docentė.

Dr. Kateryna Latysh, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto docentė.

Dr. Liliana Tymchenko, Europos humanitarinio universiteto docentė.

Prof. Dr. Justinas Žilinskas, Mykolo Romerio universiteto profesorius.

Diskusiją moderuos VU TSPMI dėstytoja profesorė Dovilė Jakniūnaitė.