Atvira paskaita „Berniukų problema sovietmečio Lietuvoje“

Gegužės 18 d. 17 val. kviečiame į Lietuvos istorijos instituto ir Vilniaus universiteto tyrėjos Ievos Balčiūnės paskaitą “Berniukų problema sovietmečio Lietuvoje”, paskaita vyks VU TSPMI 402 auditorijoje. (4 aukšte).
Paskaita taip pat bus transliuojama gyvai, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Facebook paskyroje.
Renginį moderuos VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto tyrėja Liucija Vervečkienė.
Paskaitoje pristačius atsikratymo vaikais sovietmečio Lietuvoje tyrimo rezultatus bus nagrinėjama berniukų apleidimo ir apleistumo problema. Klausiama, kodėl didžioji dalis vaikų, augusių globos namuose, buvo vyriškos lyties? Kas lėmė, kad berniukai buvo gausiau paliekami savo šeimų, mažiau pageidaujami įsivaikinti ir dažniau patekdavo į perauklėjimo institucijas kaip potencialiai pavojingi, „nevertingi“ sovietinei visuomenei asmenys?
Ieva Balčiūnė yra Lietuvos istorijos instituto mokslo darbuotoja, Vilniaus universiteto filologijos fakulteto asistentė, Horizon 2020 projekto MotherNet dalyvė. 2022 metais Lietuvos istorijos institute ir Vilniaus universitete Ieva Balčiūnė apgynė humanitarinių mokslų daktarės disertaciją „Atsikratymas vaikais sovietmečio Lietuvoje: tėvai, valstybė ir nereikalingi vaikai“.
Pagrindinės jos tyrimų kryptys yra sovietinės Lietuvos socialinė ir kultūros istorija, vaikystės studijos, motinystės studijos.
Paskaita yra VU lyčių tyrimų seminarų ciklo dalis.
Seminarų ciklą rengia Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Feministinės politikos ir socialinės kritikos bei Filologijos fakulteto Apmąstant motinystę tyrimų grupės.