Ateitis tavo rankose! Diskusija apie vertybes ir teises ateities Europoje

Pabėgėlių ir migrantų teisių apsauga, tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimas, lygių lyčių galimybių užtikrinimas šiandien tampa vis aktualesniais klausimais. Europos Sąjunga remia visų piliečių lygybę, aktyviai gina žmogaus teises ir laisves, kovoja su diskriminacija dėl rasės, lyties, religijos, seksualinės orientacijos, negalios, tautinės ar socialinės kilmės. Vis dėlto, vertybinės nuostatos žmogaus teisių atžvilgiu nuolat tampa diskusijų objektu ne tik tarp ES valstybių, tačiau ir jų viduje. Siekiant užtikrinti kiekvieno žmogaus saugumą, reikalingas bendras europiečių sutarimas ir parama pamatinėms ES vertybėms.

Koks yra valstybės vaidmuo užtikrinant žmogaus teisių apsaugą: kada ji gali išlikti pasyvia stebėtoja, o kada privalo imtis aktyvių veiksmų? Kokiomis priemonėmis kovoti su diskriminacija ir skatinti lygybę, jog būtų užtikrinta visų europiečių teisių apsauga? Kur yra riba tarp žmogaus teisių apsaugos bei visuomenės saugumo užtikrinimo krizių ir sisteminių grėsmių kontekste?

2022 m. vasario 3 d. (ketvirtadienį), 16 val. dalyvaukite nuotolinėje diskusijoje apie vertybes ir teises ateities Europoje. Renginio metu vyks idėjų dirbtuvės, kurių metu ieškosime atsakymų, kokie pokyčiai reikalingi, siekiant užtikrinti visų europiečių teises ir lygybę.

Norint dalyvauti renginyje, reikalinga išankstinė registracija čia. Dalyvių registracijos formoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta renginio prisijungimo nuoroda bei instrukcijos.

Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas, Vilniaus politikos analizės instituto Medijų ir demokratijos programos vadovas Donatas Puslys ir Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje laikinoji vadovė Agnė Kazlauskaitė.

Šis renginys – nuo 2021 m. rugsėjo vykstančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Renginio dalyvių siūlymai nuolat pateikiami Konferencijos dėl Europos ateities platformoje.

Ateitis tavo rankose!

Diskusijų ciklą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, EUROPE DIRECT centrai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

Šis diskusijų ciklas – Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį.

Norėtumėte sudalyvauti kituose renginiuose, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities? Apsilankykite https://futureu.europa.eu/?locale=lt.