2022-06-29 10:09:57
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie migraciją ateities Europoje | Visaginas

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie migraciją ateities Europoje | Visaginas

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie migraciją ateities Europoje | Visaginas

Dalyvaukite diskusijoje apie Europos Sąjungos migracijos politikos ateitį Visagine! 

Laisvas asmenų judėjimas Europos Sąjungoje – vienas labiausiai Lietuvos gyventojų vertinamų narystės ES privalumų. Nors suteikia daugybę galimybių, jis taip pat kelia ir iššūkius. Suintensyvėjusi migracija senajame žemyne išryškino demografines problemas, atvykusiųjų integracijos poreikį, o jau ne vienerius metus svarbius migracijos iš trečiųjų šalių klausimus kaip niekada pajutome kilus įtampoms Lietuvos pasienyje su Baltarusija. Šių iššūkių sprendimui Europos Sąjungai reikalinga šiuolaikiška migracijos ir prieglobsčio sistema. 

Kam turėtume skirti didžiausią dėmesį, sprendžiant migracijos klausimus Europoje? Kaip turėtume valdyti sienas? Kokiais būdais bendradarbiauti su šalimis partnerėmis ir kovoti su neteisėtu migrantų gabenimu? Kaip apsaugoti nuo smurto bėgančius asmenis ir įgalinti atvykusiuosius mūsų visuomenėje? 

2021 m. spalio 14 d. (ketvirtadienį), 16 val. Visagine (Visagino kultūros centre, Vilties g. 5) kviečiame dalyvauti diskusijoje apie Europos Sąjungos migracijos ateitį. Renginio metu vyks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu kiekvieną dalyvę/-į kviesime pasidalinti patirtimi ir pasiūlymais apie tai, kokių pokyčių reikėtų ES migracijos politikos srityje. 

Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai: Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas ir VU TSPMI profesorė Dovilė Jakniūnaitė. 

Šis renginys – nuo šių metų rugsėjo vyksiančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkesčius šiame renginyje, galite daryti įtaką Europos migracijos politikai. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijos dėl Europos ateities platformoje: https://futureu.europa.eu/?locale=lt 

Norint dalyvauti renginyje, reikalingas galimybių pasas ir išankstinė registracija: https://bit.ly/CoFEVisaginas 

Ateitis tavo rankose! 

Visoje Lietuvoje įvyks devynios piliečių diskusijos, kurių metu bus aptariamos problemos ir galimi jų sprendimai svarbiausiose ES valdymo srityse. Renginių metu įžvalgomis dalinsis ir kartu su renginio dalyvėmis/-iais idėjas Europos ateičiai vystys žymiausi savo srities ekspertai. 

Kaip dalyvauti? Prisijunk prie renginių: 

  • Spalio 14 d., 16 val. (Visaginas, tema: migracija)
  • Spalio 28 d., 16 val. (Kaunas, tema: ES pasaulyje)
  • Lapkričio 11 d., 16 val. (Panevėžys, tema: vertybės ir teisės)
  • Lapkričio 25 d., 16 val. (Marijampolė, tema: skaitmeninė demokratija)
  • Gruodžio 2 d., 16 val. (Telšiai, tema: aplinkosauga, data ir laikas bus tikslinami)
  • Gruodžio 9 d., 16 val. (Šiauliai, tema: ekonomika)
  • Sausio 20 d., 16 val. (Klaipėda, tema: piliečių dalyvavimas)
  • Sausio 27 d., 16 val. (Tauragė, tema: švietimas)
  • Vasario mėnesį vyks baigiamasis renginys Vilniuje, kurio metu bus apibendrintos visuose renginiuose išsakytos idėjos.

Diskusijų ciklą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europe Direct centrai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas. 

Šis diskusijų ciklas – Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį. 

Norėtumėte sudalyvauti kituose renginiuose, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities? Apsilankykite https://futureu.europa.eu/?locale=lt.