2022-05-28 01:54:41
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

2022-05-28 01:54:41
2022-05-18 21:00:00

Paskelbtas VU TSPMI magistro ir politikos mokslų bakalauro baigiamųjų darbų gynimo tvarkaraštis.  Jį galite rasti čia.

2022-05-28 01:54:41
2022-05-16 21:00:00

Paskelbti pavasario semestro egzaminų tvarkaraščiai. Juos rasite čia.

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie Europos demokratijos ateitį

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie Europos demokratijos ateitį

Europietės ir europiečiai gali įsitraukti į Europos Sąjungos reikalų sprendimą rinkdami atstovus kas penkerius metus vykstančiuose tiesioginiuose Europos Parlamento rinkimuose. Vis dėlto, pastaraisiais metais didėjantis ekstremizmas, plintanti dezinformacija ir jaučiamas atotrūkis tarp piliečių ir jų išrinktų atstovų skatina ieškoti būdų kaip aktyviau įtraukti piliečių į sprendimų priėmimo ir politikos formavimo procesą Europos lygmeniu ne vien rinkimų laikotarpiu.

Kaip užtikrinti aktyvesnį piliečių įsitraukimą į bendrą ES reikalų sprendimą? Kaip stiprinti ryšį tarp piliečių ir Europos Parlamente juos atstovaujančių politikų? Kokios priemonės padėtų valstybėse narėse puoselėti žiniasklaidos laisvę ir kovoti su dezinformacija? 

2022 m. sausio 20 d. (ketvirtadienį), 14 val. kviečiame dalyvauti nuotolinėje diskusijoje apie Europos demokratijos ateitį. Renginio metu vyks idėjų dirbtuvės, kurių metu ieškosime atsakymų, kaip užtikrinti tvarią ES demokratijos ateitį, grįstą aktyviu kiekvieno iš mūsų dalyvavimu.

Norint dalyvauti renginyje, reikalinga išankstinė registracija čia. Dalyvių registracijos formoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta renginio prisijungimo nuoroda bei instrukcijos.

Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai:

  • Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas
  • VU TSPMI tyrėja, Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė – Urbonavičienė
  • VU TSPMI lektorius, „Freedom House“ Lietuvos skyriaus vadovas Vytis Jurkonis

Šis renginys – nuo 2021 m. rugsėjo vykstančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkesčius šiame renginyje, galite daryti įtaką Europos žmogaus teisių politikai bei prisidėti prie diskusijos apie pamatines bendrijos vertybes. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijos dėl Europos ateities platformoje.

Ateitis tavo rankose! 

Visoje Lietuvoje vyksta devynios piliečių diskusijos, kurių metu aptariamos problemos ir galimi jų sprendimai svarbiausiose ES valdymo srityse. Renginių metu įžvalgomis dalinasi ir kartu su renginio dalyvėmis/-iais idėjas Europos ateičiai vysto žymiausi savo srities ekspertai. 

Kaip dalyvauti? Prisijunk prie artėjančių renginių: 

  • Sausio 27 d., 16 val. (nuotoliniu būdu su Tauragės bendruomenėmis, tema: švietimas)
  • Vasario mėnesį vyks baigiamasis renginys Vilniuje, kurio metu bus apibendrintos visuose renginiuose išsakytos idėjos.

Diskusijų ciklą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, EUROPE DIRECT centrai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas. 

Šis diskusijų ciklas – Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį. 

Norėtumėte sudalyvauti kituose renginiuose, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities? Apsilankykite https://futureu.europa.eu/?locale=lt.