2022-06-26 11:16:01
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie Europos ateities ekonomiką

Ateitis tavo rankose! Diskusija apie Europos ateities ekonomiką

Siekdama ištaisyti pandemijos sukeltą ekonominę ir socialinę žalą, ES investuoja į teisingą ir įtraukų ekonomikos gaivinimą, ypač daug dėmesio skirdama žaliosioms, skaitmeninėms ir lanksčioms priemonėms. Šiam tikslui sutarta dėl papildomo finansavimo, numatyto ne tik 2021–2027 m. ES biudžete, bet ir ekonomikos gaivinimo priemonėje „NextGenerationEU“. Nepaisant to, bendri sprendimai reikalingi ir skatinant darbo vietų kūrimą ir investicijas, stiprinant ES bendrąją rinką bei kuriant įtraukesnį ir teisingesnį ekonomikos modelį.

Kaip galėtume kuo veiksmingiau atitaisyti pandemijos sukeltą ekonominę ir socialinę žalą? Kaip turėtume investuoti į bendrąją rinką, siekdami tvaraus ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo, ypač palankaus jaunimo integracijai į darbo rinką? Kaip Europos Sąjunga gali remti piliečių teises ir užtikrinti, kad ekonomika tarnautų visiems?

2021 m. gruodžio 9 d. (ketvirtadienį), 16 val. kviečiame dalyvauti nuotolinėje diskusijoje apie ekonomiką ateities Europoje. Renginio metu vyks idėjų dirbtuvės, kurių metu ieškosime atsakymų, kokie pokyčiai reikalingi, siekiant užtikrinti tvarų ES ekonomikos atsigavimą po pandemijos bei įtraukų ir teisingą šios srities vystymąsi.

Norint dalyvauti renginyje, reikalinga išankstinė registracija čia. Dalyvių registracijos formoje nurodytu el. paštu bus atsiųsta renginio prisijungimo nuoroda bei instrukcijos.

Įžvalgas apie šios srities aktualijas pateiks ir prie kūrybinių dirbtuvių prisijungs ekspertai:

  • Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas
  • VU TSPMI docentas Vytautas Kuokštis
  • Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Komunikacijos grupės vadovė Eglė Striungytė

Šis renginys – nuo šių metų rugsėjo vykstančio Konferencijos dėl Europos ateities renginių ciklo dalis. Reikšdami savo idėjas ir lūkesčius šiame renginyje, galite daryti įtaką Europos žmogaus teisių politikai bei prisidėti prie diskusijos apie pamatines bendrijos vertybes. Renginio dalyvių siūlymai bus pateikti Konferencijos dėl Europos ateities platformoje.

Ateitis tavo rankose! 

Visoje Lietuvoje įvyks devynios piliečių diskusijos, kurių metu bus aptariamos problemos ir galimi jų sprendimai svarbiausiose ES valdymo srityse. Renginių metu įžvalgomis dalinsis ir kartu su renginio dalyvėmis/-iais idėjas Europos ateičiai vystys žymiausi savo srities ekspertai. 

Kaip dalyvauti? Prisijunk prie renginių: 

  • Sausio 20 d., 16 val. (nuotoliniu būdu su Klaipėdos bendruomenėmis, tema: piliečių dalyvavimas)
  • Sausio 27 d., 16 val. (nuotoliniu būdu su Tauragės bendruomenėmis, tema: švietimas)
  • Vasario mėnesį vyks baigiamasis renginys Vilniuje, kurio metu bus apibendrintos visuose renginiuose išsakytos idėjos.

Diskusijų ciklą organizuoja Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Europe Direct centrai, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas bei Jean Monnet Chair profesorius Ramūnas Vilpišauskas. 

Šis diskusijų ciklas – Konferencijos dėl Europos ateities dalis. Konferencija dėl Europos ateities – tai bendras metus truksiantis Europos Parlamento, ES Tarybos ir Europos Komisijos, kurie veikia kaip lygiaverčiai partneriai su Europos Sąjungos valstybėmis narėmis, projektas. Svarbiausias Konferencijos tikslas – suteikti galimybę žmonėms visoje Europoje dalytis idėjomis ir padėti formuoti mūsų žemyno bendrą ateitį. 

Norėtumėte sudalyvauti kituose renginiuose, surengti savo diskusiją ar pasidalinti idėjomis dėl Europos ateities? Apsilankykite https://futureu.europa.eu/?locale=lt.