2021-02-24 19:46:04
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas vasario ir kovo mėnesiais vyks virtualiai. Artėjančio semestro tvakaraščius galite rasti čia!

2021-02-24 19:46:04
2021-02-04 00:00:00

VU TSPMI biblioteka jau dirba pirmadieniais – penktadieniais nuo 9 val. iki 17 val. Aptarnavimas vyksta nekontaktiniu būdu. Pasiskolintas  knygas studentai gali pasiimti bibliotekos fojė, grąžinti taip pat bibliotekos fojė.

Alvydo Jokubaičio politinės filosofijos konferencija

Alvydas Jokubaitis yra vienas svarbiausių šiuolaikinės Lietuvos politikos filosofų. Jo kūryba kelia pamatinius klausimus apie moralės ir politikos santykį, filosofijos ir mokslo susidūrimus, liberalizmo ir konservatizmo debatus. Šioje konferencijoje pirmą sykį bus pamėginta rekonstruoti visuminį Jokubaičio filosofijos paveikslą.

Pirmoji konferencijos sesija „Mokslas ir politika“ aptars, kokių prielaidų Jokubaitis laikosi mąstydamas apie politikos reiškinį, ir nagrinės, kaip Jokubaitis suvokia politiką, jos mokslą ir jos santykį su vertybių problematika. Antroji sesija „Žmogus ir moralė“ gilinsis į Jokubaičio etinius svarstymus ir užklaus, kokia yra Jokubaičio žmogaus ir moralės samprata. Trečioji sesija „Ideologija“ analizuos ideologijų reikšmę politikoje ir svarstys, koks yra Jokubaičio santykis su liberalizmu, konservatizmu ir demokratija.

Paskutiniojoje konferencijos dalyje bus diskutuojama apie akademijos, politikos ir kultūros santykį, klausiant, koks yra filosofo vaidmuo viešojoje erdvėje.

Naudingos nuorodos