Jean Monnet Chair projektas „Teaching, researching and debating contemporary European issues“ (TRENDS)

Projekto vadovas
Ramūnas Vilpišauskas
Projekto trukmė
2020 m. spalio 9 d. - 2023 m. spalio 8 d.

Projekto aprašymas

Projektu siekiama peržiūrėti, išplėsti ir patobulinti bakalauro ir magistro lygmens ES studijas, siekiant sistemingai integruoti šiuolaikines Europos Sąjungos aktualijas ir į Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studijų programą bei išplėsti ES studijų prieinamumą kitų Vilniaus universiteto fakultetų studentams. Projektas grindžiamas trimis pagrindiniais tikslais: motyvuoti bakalauro studentus tęsti ES krypties magistro studijas ir pasirinkti karjeros kelią į šią sritį orientuotose Lietuvos ir ES viešojo sektoriaus institucijose, išplėsti ES studijų prieinamumą kitų disciplinų studentams ir skatinti viešas diskusijas aktualiausiais ES klausimais, stiprinti gyventojų atsparumą klaidinančiai informacijai apie ES bei į šį procesą įtraukti plačiąją visuomenę, informuojant piliečius apie ES institucijas, politiką ir aktualijas.

Pastaraisiais metais stebime susidomėjimo ES aktualijomis sumažėjimą, lyginant jį su tendencijomis, matytomis Lietuvai stojant į ES. Jis pasireiškia tuo, kad mažiau studentų pasirenka studijuoti ES kryptį magistro studijoms, sumažėjo disertacijų, rašomų apie ES, kiekis, lietuvių kalba išleidžiama mažiau knygų, susijusių su ES aktualijomis, galiausiai, pastebimas menkesnis kokybiškų diskusijų Europos klausimais ir intelektinių mainų tarp politikos formuotojų ir mokslininkų, kiekis. Atsižvelgiant į šias problemas, jų sprendimui projekte siūlomas kompleksiškas priemonių derinys, paremtas poreikiu stiprinti jaunosios kartos susidomėjimą ES vykstančiais procesais ir inicijuoti viešas diskusijas.