2022-06-27 02:41:30
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

VU TSPMI Alumni mentorystės programa. Austėja ir Berta: svarbiausia – būti savimi

VU TSPMI Alumni mentorystės programa. Austėja ir Berta: svarbiausia – būti savimi

Šiemet bakalauro studijas VU TSPMI baigusi Austėja Serbentaitė pasakoja, kad savo mentorės – komunikacijos agentūros „Berta&” įkūrėjos Bertos Čaikauskaitės – veiklą socialinėje erdvėje sekė jau kurį laiką, tuo tarpu mentorystės programa suteikė progą tiesioginei pažinčiai. Bertą ir Austėją neabejotinai vienija komunikabilumas bei nuoširdus bendravimas, tad nuotoliniai, o vėliau ir gyvi susitikimai ne tik praskaidrino jų karantino kasdienybę, bet ir tapo galimybe mokytis, dalintis patarimais ar palaikymu sudėtingose situacijose. Nors dalyvauti programoje nusprendė vedinos skirtingų lūkesčių, tiek Berta, tiek Austėja vieningai sutaria dėl svarbiausios pamokos – net ir sunkiausių pasirinkimų akivaizdoje reikia įsiklausyti bei išlaikyti tikrąjį save.

Papasakokite, kodėl nusprendėte prisijungti prie mentorystės programos?

Berta: Prisipažinsiu: į programą įsitraukiau niekio dorai apie ją nežinodama. Tiesiog mane pakvietė prisijungti, nes organizatoriams pasirodžiau galinti būti potencialia mentore. Ir už tai esu labai dėkinga. Mano smalsumas ir aktyvumas visuomet suteikia daug galimybių augti ir auginti kitus. Būtent tai ir atradau šioje programoje. Man iš tiesų labai pasisekė, kad sutikau dvi nuostabias merginas, su kuriomis jau kelis mėnesius siekiame bendrų tikslų, dalinamės patirtimi ir keliame sau iššūkius. Viena jų – Austėja, šilta, protinga, empatiška jauna moteris, kuri praturtino mano gyvenimą įnešdama į jį daugiau lengvumo, jaunatviškos išminties ir galimybės į viską pažiūrėti iš kito kampo – jau vis rečiau aplankomo.

Austėja: Mentorystės programa mano akiratyje atsidūrė prasidėjus karantino laikotarpiui. Mentorių sąraše pastebėjusi Bertos Čaikauskaitės pavardę labai nudžiugau, nes jau kurį laiką Bertą, kaip komunikacijos specialistę, stebėjau socialiniuose tinkluose. Nusprendžiau, jog tai – pats geriausias metas dalyvauti programoje. Juk kaip tik tuo metu beveik viskas sustojo, aš rašiau bakalauro darbą, o po jo laukė gana svarbūs karjeros sprendimai su vis pasikartojančiu klausimu – kas toliau? Taigi, prieš įsitraukdama į programą turėjau gana aiškius mentorystės tikslus – norėjau pasikonsultuoti dėl savo tolimesnės karjeros, iki galo išsigryninti ir suprasti, kas man tikrai įdomu, o galiausiai – tiesiog įdomiai bei naudingai pakalbėti. Berta turi nerealią patirtį, kuria labai noriai dalinasi, tad mano turėti aukšti lūkesčiai programai pasiteisino ir net pranoko patys save. Turėti tokią mentorę kaip Berta vienareikšmiškai yra dovana – toks palaikymas, artimas ryšys, nuoširdūs patarimai skatina atrasti tikėjimą savo jėgomis ir vidinę ramybę, jog viskas bus neabejotinai gerai.

Kas slepiasi po „mentorystės programa“ jums? Kokia bendra veikla užsiimate?

Austėja: Kadangi mentorystės programa prasidėjo karantino metu, didžioji dalis mūsų pokalbių vyko nuotoliniu būdu. Berta yra be galo komunikabili ir noriai bendraujanti, todėl nebuvo jokių sunkumų atrasti bendrą kalbą ir kiek neįprastu, kitokiu būdu. Esu tikra, jog nuotoliniai pokalbiai visiškai nesudarė kliūčių sukurti draugiškus ir šiltus santykius. Smagu, jog jau spėjome susitikti ir gyvai! Bendri pokalbiai mane be galo įkvepia, motyvuoja ir leidžia tikrai prasmingai praleisti laiką.

Berta: Kadangi mūsų bendravimas prasidėjo karantino metu, tai buvo kiek neįprasta, bet užtat iš karto labai tikra. Tiesiog skirtingose ekrano pusėse susitiko dvi panašios moterys, kurioms bendrauti buvo iš karto labai lengva. Mūsų susitikimai užtrukdavo tikrai ilgai – daugiausiai dalinantis patirtimi ir pasakojimais, nes abi domimės tomis pačiomis temomis, abi mokėmės tame pačiame institute. Paaiškėjo, kad žodis pats iš savęs yra tiek Austėjos, tiek ir mano stiprioji ir mylimoji pusė, todėl mūsų bendravimas neprailgsta. Svarbi mūsų mentorystės dalis yra mano pagalba arba patarimai kuriant Austėjos ateities planus – aptariant etapus, kurie gyvenime yra svarbūs, keliant konkrečius tikslus ir dalinantis mano pačios patirtimi.

Kaip dalyvavimas programoje pakeitė jūsų kasdienybę?

Berta: Aš visuomet esu atvira naujoms galimybėms. Tikiu, kad jos man padeda augti ir realiai gyventi gyvenimą, o ne tik svajoti. Ši programa – ne išimtis. Jos dėka dar kartą supratau, kaip svarbu dalintis savo patirtimi, gauti grįžtamąjį ryšį ir niekada nesustoti džiaugtis gyvenimu. Manau, kad man – anuomet jaunai studentei – tokia programa būtų buvusi labai naudinga. Ji būtų padėjusi lengviau įveikti adaptacijos prie naujos aplinkos, naujo miesto, naujų kolegų ir dėstytojų etapą. Būtų leidusi aiškiau susidėlioti ateities etapus, kuri studijų metais atrodo dar tokia miglota. Labai tikiuosi, kad mano mentoriavimas padės Austėjai augti, judėti pirmyn ir suprasti, kad svarbiausias dalykas – būti savimi.

Austėja: Pirmiausia, programa neabejotinai mano karantino laikotarpį pavertė tikrai įvairesniu ir įdomesniu. Taip pat džiaugiuosi, jog mentorystės dėka susipažinau su žmogumi, kuriuo labai žavėjausi ir jaučiau didžiulį palaikymą net nepažinodama. Įvykusi pažintis ir bendravimas tik dar labiau sustiprino šiltus jausmus ir susižavėjimą šia nuostabia moterimi–lydere. Berta mane skatina nepamesti tikrosios savęs pasirinkimų keliuose, įsiklausyti į save ir, svarbiausia, tikėti savo stiprybe. Mentorė mane išmokė sakyti sau ir kitiems tai, kas man patinka, o tuo labiau ir tai, kas nepatinka. Galiausiai, mentorystės programa sukūrė tokias patirtis, kuriomis norisi dalintis su kitais!