Vilniaus universitetas 438-ąjį gimtadienį pasitinka su nauja tradicija

Šiemet Vilniaus universitetas (VU) 438-ąjį gimtadienį švęs dvi dienas – balandžio 3 ir 4 d. Išskirtiniu akcentu taps Atminties diplomų teikimo ceremonija. Ji rengiama pirmą kartą ir tikslingai siejama su universiteto įsteigimo paminėjimu.

„Švenčiant dar vienus universiteto gyvavimo metus norisi pakviesti dviem dalykams: kad gausi ir įvairi mūsų bendruomenė susitiktų bendrystei ir kad vis iš naujo prisimintumėme bei vieni kitiems perduotumėme universiteto istoriją. Šiemet atverčiame jautrų, skaudų, mažai įsisąmonintą universiteto istorijos puslapį. Refleksijos procesas mūsų bendruomenėje, prasidedantis kartu su „Grįžtančios atminties“ iniciatyva, išties labai džiugina“, – kviesdama į gimtadienio renginius sako bendruomenės reikalų prorektorė dr. Birutė Švedaitė-Sakalauskė.

Balandžio 3 d. nuo 10 iki 19 val. VU bibliotekos P. Smuglevičiaus salėje visuomenei bus eksponuojamas pirmosios lietuviškos knygos – Martyno Mažvydo „Katekizmo“ originalas. Lankytojams bus pristatyta ir šio reikšmingo leidinio originali kopija – faksimilė. Ją trejus metus kūrė Kamilė Kalibataitė. Aukštos kokybės faksimilės požymiai – į originalą panaši popieriaus faktūra, pergamento nelygumai, netolygus siuvimas, laiko padaryti įtrūkimai.

Tą pačią dieną 15 val. Mažojoje auloje vyks iškilminga Atminties diplomų teikimo ceremonija įgyvendinant iniciatyvą„Grįžtanti atmintis – Recovering Memory“. Pagrindinis jos tikslas – įvertinti totalitarinių režimų poveikį VU bendruomenei, identifikuoti nukentėjusius asmenis, išreikšti jiems pagarbą. Iniciatyva tampa stipriu akstinu geriau pažinti ir įvertinti VU istoriją, užpildyti ar net perrašyti kai kuriuos jos puslapius. Tikimasi, kad tai taps universiteto tradicija. Renginys bus tiesiogiai transliuojamas VU paskyroje „Facebooke“.

Balandžio 4 d. VU bendruomenė kviečiama į gimtadienio pikniką – bendrus pietus įvairiose universiteto vietose. Prie vaišių gausinimo galės prisidėti kiekvienas bendruomenės narys toje VU dalyje, kur jam tądien pietauti patogiausia:

11–12.00 val. Kauno fakulteto Liepų kiemelyje,
12–13.00 val. VU senųjų rūmų Didžiajame kieme,
12–13.00 val. Čiurlionio miestelyje,
12–13.00 val. Botanikos sode,
12.30–14.00 val. Saulėtekio miestelyje,
13–14.00 val. Naugarduko rūmų kiemelyje.

VU gimtadienio baigiamasis akcentas – šventinis grupių „The Independent“ ir „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ koncertas balandžio 4 d. 19 val. Verslo mokyklos kiemelyje (Saulėtekio al. 22).

Gimtadienio renginių programa.