Tarptautinių santykių istorijos kurso hakatonas

Hakatonas – tai bandymas ieškoti naujų mokymosi ir atsiskaitymo formų. Pasiskolinus idėją iš IT bendruomenės sumanymas yra labai paprastas. Per porą dienų, pasiskirstę į komandas, studentai skaito įvairią istorinę medžiagą apie tam tikrą istorinį įvykį, fenomeną ir tada turi atlikti konkrečias kūrybines užduotis: parengti literatūros apžvalgą, patrauklią plačiajai visuomenei informuoti ir edukuoti skirtą „produktą“ (tinklalaidę, infografiką ir pan.). Bendrinis sumanymas yra rasti mokymosi formatą, kuris leistų studentams per trumpą laiką įsisavinti mokslinę informaciją ir ją pateikti.

2020 rudenį vykusio Hakatono tema buvo „Vakarų imperinė ekspansija 17-18 a.“. Temos idėja šovė metų pražioje stažuojantis Harvardo universitete, klausantis paskaitų apie įvairių pasaulio regionų istoriją ir Vakarų vykdytą ekspansiją. Analizuojant istoriškai svarbius, bet jautrius ir skaudžius momentus, tokius kaip prekyba vergais, vietinių gyventojų išnaudojimas kolonijose, resursų grobimas, leidžia geriau suprasti Vakarų valstybių globalaus iškilimo priežastis bei kokia buvo viso to kaina. Tragiška Geroge Floydo nužudymo istorija, aktyvavusi Black lives matter judėjimą dėl rasinės nelygybės ir iššaukusi visą eilę demonstracijų, diskusijų V. Europos valstybėse dėl jų vykdytos imperialistinės politikos palikimo ir istorinės atminties tik dar labiau aktualizavo pasirinktą Hakatono temą. Lietuvoje trūksta platesnio istorinio išprusimo ir diskusijų šiomis temomis, tačiau tokie formatai kaip šis studentų Hakatonas leidžia praplėsti akiratį.

Su hakatono rezultatais susipažinti galite čia: https://bit.ly/TSIHakatonas