Rinkimai į laisvą Vilniaus universiteto Senato narių vietą

Centrinė rinkimų komisija informuoja, jog atsistatydinus VU TSPMI docentei dr. Nerijai Putinaitei iš Vilniaus universiteto Senato narės pareigų skelbiami rinkimai padalinyje į laisvą Vilniaus universiteto Senato narių vietą.

Rinkimai vyks vadovaujantis Vilniaus universiteto statutu bei Senato patvirtintu Senato narių rinkimų tvarkos aprašu. Rinkimus padalinyje vykdys TSPMI rinkimų komisija.

Informuojame, jog kandidatų dalyvauti rinkimuose iškėlimas vyks nuo 2023 metų spalio 5 d. iki spalio 17 d., 15:00 val.

Vadovaujantis Vilniaus universiteto Senato patvirtintu Senato narių rinkimų tvarkos aprašu, teisę kelti kandidatus į Senato narius turi kiekvienas rinkėjas, iškeldamas savo ar kito rinkėjo kandidatūrą. Jei keliama ne savo, o kito rinkėjo kandidatūra, ji gali būti iškelta tik esant jo sutikimui. Toks sutikimas turi būti išreikštas raštu.

Rinkėjais yra laikomi Vilniaus universiteto statuto 12 straipsnio 4 dalies reikalavimus atitinkantys dėstytojai ir mokslo (meno) darbuotojai, dirbantys Universitete pagal neterminuotas darbo sutartis arba ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai dirbantys Universitete pagal terminuotas darbo sutartis ne mažiau kaip 1/2 Universiteto teisės aktuose nustatytos darbo laiko normos (ne mažiau kaip pusę etato). Kandidatai keliami pateikiant laisvos formos raštą; kai keliama kito asmens kandidatūra, turi būti pateiktas ir jo sutikimas raštu, kuris gali būti išreikštas kaip atskiras raštas arba kaip įrašas rašte iškelti jo kandidatūrą.

2023 m. spalio 23 d. – 31 dienomis iki 17:00 val. vyks iškeltų ir įregistruotų kandidatų į Senato nario vietą agitacinis laikotarpis ir debatai TSPMI rinkimų komisijos nurodytose patalpose.

Senato nario rinkimai (balsavimas) vyks 2023 m. lapkričio 13 dieną nuo 9.00 val. iki lapkričio 14 d. 17.00 val. Balsuojama bus  TSPMI padalinių rinkimų komisijų nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama TSPMI interneto svetainėje).

Išankstinis balsavimas rinkimuose vyks 2023 m. lapkričio 6 – 7 dienomis nuo 9.00 val. iki 17 val. Balsuojama bus TSPMI padalinių rinkimų komisijų nurodytose patalpose (apie jas bus informuojama TSPMI interneto svetainėje).