2021-04-16 14:28:49
2021-04-13 00:00:00
Naujienas apie VU TSPMI vykdomus mokslo projektus, ekspertų komentarus ir naujausias įžvalgas dabar galite sekti ir mūsų Twitter paskyroje!
Sekite čia: twitter.com/TSPMI
Visas VU TSPMI paskyras socialiniuose tinkluose rasite čia: https://linktr.ee/TSPMI
2021-04-16 14:28:49
2021-01-15 00:00:00

VU TSPMI tarybos sprendimu visas studijų procesas 2020-2021 mokslo metų pavasario semestrą vyks virtualiai. Semestro tvakaraščius galite rasti čia!

Prof. Ramūno Vilpišausko sveikinimo žodis VU TSPMI 25-mečio proga

Prof. Ramūnas Vilpišauskas

„Linkiu atrasti išmintingą balansą tarp tradicijų ir progresyvumo"

Mieli VU TSPMI bendruomenės nariai ir bičiuliai,

lyginant su Vilniaus universiteto istorija, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto veiklos laikotarpis – 25 metai – yra labai trumpas. Kita vertus, jis siekia beveik tiek pat, kiek Lietuvos valstybingumo laikotarpis po Nepriklausomybės atkūrimo 1990 m. ir net daugiau nei dabartinės Lietuvos Konstitucijos gyvavimo laikotarpis. Kaip studentas atsimenu pirmuosius TSPMI veiklos metus ir tada mažose patalpose Baltupiuose tvyrojusį entuziazmą imtis naujų valstybei, jos diplomatinei tarnybai ir visuomenei svarbių dalykų – politikos bei tarptautinių santykių studijų ir mokslinių tyrimų. Pirmieji TSPMI dėstytojai, administracijos darbuotojai, studentai ir alumnai sukūrė tą branduolį, kurį prasmingai papildydavo vis nauja karta.

Autentiška akademinių ieškojimų ir noro atsakingai veikti dvasia, buvo ir, tikiu, visada bus vienas iš svarbiausių instituto bendruomenės bruožų. Žingeidumas, eksperimentavimas su dėstymo ir tyrimų metodais, vertybiniai ir akademiniai ginčai yra būtini siekiant aukšto lygio studijų ir mokslinių tyrimų, kurie būtų įdomūs ne tik mums, bet ir kolegoms Vakarų universitetuose, ir tuo pačiu padėtų mums patiems pilnavertiškai dalyvauti Lietuvos politinės bendruomenės reikalų svarstymuose ir sprendimuose. Neatsitiktinai taip formuluojame instituto misiją – udyti kuriantį elitą Lietuvai ir pasauliui.

O galvodamas apie instituto ateitį, noriu mūsų bendruomenės nariams ir bičiuliams palinkėti gebėjimo atsirinkti, kas yra tie svarbūs dalykai, mūsų vertybės, kurias turime stengtis išsaugoti ir stiprinti, o ką turim nuolat peržiūrėti ir nebijoti keisti dėl nuolat kintančio pasaulio. Kitaip sakant, linkiu atrasti išmintingą balansą tarp tradicijų ir progresyvumo. Ir kviečiu dalyvauti šventinės savaitės renginiuose bei pasisemti įkvėpimo vieniems iš kitų.

VU TSPMI direktorius
prof. Ramūnas Vilpišauskas