Lietuvos ambasadoriai imsis naujos diplomatų kartos ugdymo

Vakar prasidėjusiame Lietuvos ambasadorių suvažiavime pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Lietuvos ambasadorių klubo (LAK) ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI). Įvairiose šalyse reziduojantys ir jau baigę eiti pareigas Lietuvos ambasadoriai, klubo nariai dės pastangas ugdant būsimuosius diplomatus.

„Norime aktyviai prisidėti stiprinant Lietuvos diplomatiją bei jos tradicijas. Mūsų manymu, VU TSPMI ir yra ta vieta, kurioje ir prasideda nepriklausomos Lietuvos diplomatijos tradicijų formavimas“ – teigė LAK Prezidentas Algirdas Kumža. Susitarimu numatomi bendri projektai mokslo ir studijų srityse, praktikos galimybės studentams, didesnis mokslininkų įsitraukimas į užsienio politikos klausimus, verslo, akademinės bendruomenės ir diplomatų trišalis bendradarbiavimas. Aktyvūs ir jau baigę pareigas ambasadoriai taip pat įsteigė stipendiją už geriausią VU TSPMI Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūros programos baigiamąjį darbą.

Ambasadorių klubas, vienijantis tokius žymius diplomatus kaip prof. Pranas Kūris, Romualdas Kozyrovičius, Gintė Damušytė, Petras Vaitiekūnas.Be jaunosios kartos ugdymo ir diplomatijos tradicijų puoselėjimo klubas taip pat siekia rūpintis Lietuvos diplomatijos istorija, jos asmenybių bei faktų deramu įamžinimu, kaupti ir skleisti ambasadorių veiklos patirtį, turinčią praktinės reikšmės kasdieniam diplomatų darbui, bendradarbiauti su žurnalistais, rašytojais ir kitomis visuomenės grupėmis.

„VU TSPMI nuo pat įkūrimo intensyviai bendradarbiauja su Užsienio reikalų ministerija, Instituto alumnai sudaro didelę diplomatų bendruomenės dalį, įskaitant ir augantį ambasadorių skaičių. Tikiu, kad ši sutartis su LAK sudarys daugiau galimybių patyrusiems diplomatams, dirbusiems ambasadoriais, perduoti savo patirtį jaunimui ir, svarbiausia, prisidės prie mūsų studentų – būsimųjų ambasadorių – ugdymo.“ – teigė VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

VU TSPMI, siūlančioje lanksčias tarpdisciplinines bakalauro ir magistrantūros studijas, jau beveik 25-erius metus viena iš populiariausių magistro programų skirta būtent siekiantiems diplomatų profesijos. Baigę šią programą TSPMI alumnai dažnai įsidarbina Užsienio reikalų ministerijoje ir kitose Lietuvos valstybinėse institucijose, tarptautinėse ir nevyriausybinėse organizacijose. Šiuo metu nepriklausomos Lietuvos diplomatinėje tarnyboje kas ketvirtas dirbantysis yra VU TSPMI alumnas.

Sutarties pasirašyme dalyvavo ir Lietuvos užsienio reikalų ministras, VU TSPMI globėjų Tarybos narys Linas Linkevičius ir gausus būrys į Lietuvą metiniam iš įvairių šalių suvažiavimui sugrįžusių Lietuvos diplomatų.