Kviečiame teikti pranešimų ir jų sesijų paraiškas Metinei Lietuvos politikos mokslų konferencijai „Polikrizės atgarsiai Lietuvoje ir pasaulyje“

Karas Ukrainoje, sudrebinęs Europos saugumo architektūrą; smarkios audros ir visa niokojantys gaisrai kaip artėjančios klimato apokalipsės pranašai; sunkiai valdomi kainų šuoliai ir bendra popandeminės ekonomikos recesija; intensyvėjantys pasaulinės migracijos srautai; agresyvėjantys ir plintantys autoritariniai režimai; dirbtinio intelekto ir kitų pažangiųjų technologijų plėtra, grasinanti transformuoti žmogaus, valstybės ir visuomenės santykius. Tai ženklai, liudijantys, kad esame daugeriopos (arba poli-) krizės liudininkai.

Šios ir kitos aplinkybės ne tik kelia egzistencinius iššūkius šiuolaikinei demokratijai, taisyklėmis grįstai pasaulio tvarkai. Lietuvai, kaip ir kitoms mažoms valstybėms, itin aktualu stebėti šiuos pokyčius ir ieškoti atsakymo, kaip geriausia juos atliepti. Taip pat pravartu išplėsti analizės lauką, siekiant įvertinti, kaip tie patys pasaulinės reikšmės reiškiniai yra vertinami skirtinguose regionuose.

Šiems klausimams apsvarstyti Lietuvos politologų asociacija ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia teikti pranešimų ir/ar pranešimų sesijų paraiškas metinei Lietuvos politikos mokslų konferencijai.

Iki 2023 m. spalio 15 d. kviečiame teikti pranešimų bei pranešimų sesijų paraiškas lyginamosios politikos, politinės ekonomikos, politinės elgsenos, politinės teorijos, tarptautinių santykių, valstybės valdymo, viešojo administravimo, užsienio, saugumo bei gynybos politikos temomis, taip pat laukiami tarpdisciplininiai pranešimai. Laukiami pranešimai, pristatantys šiais metais įgyvendintus politikos mokslų tyrimus, rengiamas ar jau paskelbtas publikacijas, o kartu – ir šiuo metu vykdomus projektus.

Pranešimai ir sesijų paraiškos gali būti tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Laukiamos paraiškos iš Lietuvos ar užsienio institucijose dirbančių tyrėjų.

Pranešimų sesijų paraiškas (iki 500 žodžių), pridedant pavadinimą ir glaustą jos idėjos aprašymą, taip pat numatomus dalyvius, pranešimus (3-4) ir jų santraukas bei galimą diskutantą(-ę), ir/arba pranešimų paraiškas (iki 250 žodžių), pridedant pranešimo pavadinimą ir pranešimo santrauką prašome teikti šioje formoje.

Apie pranešimų priėmimą ir konferencijos programą konferencijos organizatoriai informuos iki spalio 27 d. Atrinktų pranešimų autoriai(-ės) bus informuoti(-os) dėl pilno teksto pateikimo sesijos diskutantams(-ėms) – šių tekstų pateikimo terminas: lapkričio 24 d.

Planuojama konferencijos data: 2023 m. lapkričio mėn. 30 d. – gruodžio 1 d. Konferencija vyks gyvai ir nuotoliu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute (Vokiečių g. 10, Vilnius).

Kilus klausimų, maloniai prašome kreiptis el. paštu konferencija@tspmi.vu.lt