Akademinė diskusija „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje”

temp
Renginio rėmėjai
temp
Renginio rėmėjai

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų Institutas kartu su Norvegijos ambasada Lietuvoje ir Šiaurės ministrų biuru kviečia į akademinę diskusiją, skirtą Lietuvos ir Šiaurės šalių diplomatinių santykių 25-mečio paminėjimui tema „25 metai pasitikėjimo kūrimo globalių iššūkių akivaizdoje“.

1991 m. sugriuvus geležinei uždangai buvo atnaujinti diplomatiniai santykiai tarp Lietuvos ir Šiaurės šalių. Tai buvo vienas iš esminių veiksnių, kuris darė įtaką nacionalinės valstybės atkūrimo procesams bei prisidėjo prie institucinės Lietuvos integracijos Vakaruose. Šis staigus tarpusavio ryšių stiprėjimas sukūrė erdvę Šiaurės ir Baltijos regionų valstybių bendradarbiavimui, kuris paremtas pagrindinėmis demokratinėmis vertybėmis, žmogaus teisėmis ir teisės viršenybe.

25-osios diplomatinių santykių metinės yra neeilinė proga reflektuoti iššūkius, su kuriais susiduria šiandienos demokratija ir joje gyvenančios visuomenės. Stiprėjant nepasitenkinimui demokratija ir išcentrinėms bei izoliacionistinėms jėgoms įgaunant vis daugiau įtakos tiek Europoje, tiek globalioje arenoje, išaugo poreikis permąstyti, ką reikėtų daryti, siekiant sustiprinti piliečių pasitikėjimą demokratinėmis institucijomis ir tarptautinėmis struktūromis, kurios įgalina esmines vertybes.

Diskusija vyks gruodžio 16 d. (penktadienį), nuo 9:00, VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.

Renginio programą rasite čia.

Susijusi informacija

Renginio programa