Diskusija „Nuvilti piliečiai ir globalios lyderystės krizė” su M. Linsky

temp
M. Linsky vizitas institute 2014 m. lapkritį

Kviečiame į diskusiją apie Vakarų atstovaujamosios demokratijos būklę ir politinę lyderystę „Nuvilti piliečiai ir globalios lyderystės krizė”, kuri vyks rugsėjo 20 d. 11:30 val. 402 a. Diskusijos svečias – ilgametis Harvardo universiteto J.F. Kennedy Vyriausybės mokyklos (HKS) dėstytojas Marty Linsky, svečią kalbins ir diskusiją moderuos VU TSPMI direktorius prof. Ramūnas Vilpišauskas.

Stebint pastarojo dešimtmečio tendencijas, piliečių dalyvavimo politiniame procese tendencijos ir jų pasirinkimai kelia daug klausimų. Šiandieninės modernios technologijos mums visiems suteikia galias veikti patiems ir tiesiogiai. Vis dėlto, neretai piliečiai jaučiasi bejėgiais, atskirtais nuo tradicinio demokratinio proceso bei nemato dalyvavimo jame prasmės. Kodėl taip noriai deleguojame savo galias už pažadus populistinėms jėgoms, žadančioms neįgyvendinamus ar žalingus dalykus arba tiesiog apgaudinėjančioms rinkėjus? Kodėl šį fenomeną regime įvairiuose pasaulio regionuose ir tokiose senos demokratijos šalyse kaip Didžioji Britanija ar JAV? Ar valdantysis elitas nebesugeba imtis lyderystės ir nesusikalba su piliečiais? Kas galėtų padėti imtis lyderystės reaguojant į besikeičiantį pasaulį, kartu atliepiant visuomenės lūkesčius ir įgyvendinant pokyčius, kurie reikalingi mūsų visuomenių klestėjimui?

Marty Linsky jau per 30 metų dėsto HKS, čia su kolegomis sukūrė adaptyviosios lyderystės (angl. adaptive leadership) koncepciją. Svečias yra 10-ties knygų apie lyderystę autorius ar bendraautorius. Daugiau apie profesorių galite rasti čia.

Šis svečio vizitas Lietuvoje organizuojamas bendradarbiaujant su konferencijos Lūžio taškas rengėjais bei ambasadoriumi Ryčiu Paulausku. Tai jau antras M. Linsky vizitas VU TSPMI.