2022-05-17 03:31:59
2022-03-21 22:00:00

Prenumeruok VU TSPMI naujienlaiškį būsimiems(-oms) studentams(-ėms) – čia!

Politologija

„Politologija“ yra seniausiai Lietuvoje leidžiamas akademinis žurnalas, skirtas politikos mokslams. Žurnalo pirmtakas buvo 1989 m. įsteigtas žurnalas „Politika“, kuris 1991 m. buvo pervadintas į „Politologiją“. Nuo 1995 m. žurnalą leidžia VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas. Iki 1999 m. „Politologija“ buvo leidžiama du kartus per metus, o dabar žurnalas reguliariai leidžiamas 4 kartus per metus. Žurnale siekiama įtraukti aktualius Lietuvoje vykdomus politinės teorijos, politinės sociologijos, lyginamosios politikos, tarptautinių santykių ir kitų politikos mokslų subdisciplinų tyrimus. Taip pat siekiant didesnio tarptautiškumo spausdinami angliški bei užsienio autorių pateikti tekstai, skirti regionų, pirmiausia Vidurio-Rytų, Rytų ir Šiaurės Europos, studijoms.

„Politologijos“ žurnalas yra įtrauktas į mokslo leidinių, kuriuose publikuoti mokslo straipsniai pripažįstami suteikiant mokslo laipsnį, sąrašą. „Politologijos“ straipsniai ir jų santraukos įtraukti į Scopus (nuo 2012 m.), SCImago Journal & Country Rank (nuo 2012 m.),  The Central and Eastern European Online Library -CEEOL (nuo 2001 m.), International Political Science Abstracts –IPSA (nuo 2004 m.), EBSCO Political Science Complete Databases (nuo 2008 m.) duomenų bazes.

Akademiniai straipsniai yra recenzuojami dvigubo anonimiškumo (angl. „blind peer review“) principu. Daugiau informacijos apie žurnalą ir straipsnių pateikimą galima rasti čia.

Šiuo metu žurnalo vyriausiojo redaktoriaus pareigas eina doc. dr. Justinas Dementavičius.

Archyvas