2022-06-28 08:21:28
2022-06-26 21:00:00

Būsimi studentai, kviečiame užduoti jums rūpimus klausimus ir rinktis #pirmunumeriuVU. Priėmimo vadovas Artūras Šaltis padės rasti atsakymus. Registruokis čia!

2022-06-28 08:21:28
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Pasitikėjimas valstybe: prielaidos, iššūkiai, sprendimai

temp
Autoriai
Dr. Liutauras Gudžinskas
Dr. Vytautas Kuokštis
Dr. Vitalis Nakrošis
Romualdas Bakutis
Donatas Dranseika
Kristina Malūkaitė

Išleidimo metai: 2017

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 262

 

Aprašymas:

Monografijoje bandoma atsakyti į klausimą, kas lemia pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis Lietuvoje ir kitose pokomunistinėse Europos Sąjungos šalyse narėse. Aiškinamasi, kas lėmė, kad pasitikėjimo trajektorijos tarp šio regiono valstybių gana ryškiai išsiskyrė. Atkūrus nepriklausomybę, Lietuvoje pasitikėjimo valstybės institucijomis lygis buvo vienas žemiausių Vidurio ir Rytų Europos regione ir visoje Europos Sąjungoje. Nors šiuo metu situacija yra pasitaisiusi, įtarumo ir baimės tarp Lietuvos valstybės ir jos piliečių vis dar palyginti daug.

Skirtingai nuo žiniasklaidoje akcentuojamų politinių institucijų ir jų reitingų, monografijos autoriai analizuoja taip vadinamas nešališkas (arba valdymo) institucijas. Tiriamas pasitikėjimas tokiomis institucijomis kaip teisinė sistema, policija, valstybės tarnyba, sveikatos apsauga. Kaip esminė pasitikėjimo valstybe išraišk, analizuojamas ir žmonių nusiteikimas mokėti mokesčius. Knygoje pateikiami teoriniai ir empiriniai argumentai, kad būtent pasitikėjimas tokiomis politiškai neutraliomis valdymo institucijomis yra raktas į žmonių tarpusavio sutarimą ir ekonominę gerovę. Šiuo atžvilgiu knyga orientuota į praktiką. Siekiama pagrįsti, kaip gero valdymo plėtojimas prisidėtų prie pasitikėjimo valstybe ir jos institucijomis augimo.

 

Cituoti kaip: Bakutis, R. et al. (2017) Pasitikėjimas valstybe: prielaidos, iššūkiai, sprendimai. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.

Įsigyti leidinį galite čia.