2022-06-27 01:35:19
2022-05-31 21:00:00

Vilniaus universitete vyksta pirmasis priėmimo į magistrantūros studijų programas etapas, kuris tęsis iki birželio 29 d. Pildykite prašymą čia

Lietuvos ūkis kelyje į rytdieną. Ekonominės politikos komentarai.

temp
Autoriai
Dr. Jonas Čičinskas

Išleidimo metai: 2009

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 390

 

Aprašymas:

Struktūriniu požiūriu knygos straipsniai – tai 2006–2008 metų Lietuvos ūkio ir ekonominės politikos kronika. Taip pat aptariami svarbiausi Europos Sąjungos, kartais – ir viso pasaulio ekonominiai įvykiai. Savitu ir kiek sarkastišku stiliumi parašyti tekstai yra tarsi kelių sluoksnių. Kritinė vyriausybių veiksmų analizė pridengia platesnių socialinių, psichologinių ir etinių pastebėjimų bei užuominų sluoksnį, kuris savo ruožtu provokuoja skaitytoją tolesnėms, jau savarankiškoms jo paties refleksijoms.

Knygos misija – padėti tiems, kurie domisi ekonomikos teorija ir ekonomine politika. Jos teiginiai ir išvados vienų nuomonę parems, kitus gal net papiktins prieštaravimu jų nuomonei. Abiem atvejais komentarai atliks savo funkciją – atkreips dėmesį į mūsų ekonominio gyvenimo realijas, paskatins dažniau ir giliau apie jas pagalvoti, padrąsins tuos, kurie mąsto panašiai kaip šių eilučių autorius. Galiu paguosti ir savo oponentus – ekonomikos mokslas neturi galutinių atsakymų į daugybę klausimų, gal ir niekada neturės. Juk tai mokslas ne apie mašinų, o apie žmonių veiklą. Knygos tekstai gali būti naudojami mokymo procese, studijuojant ekonomikos teoriją ir ekonominės politikos dėsningumus – diskusijoms apie konkrečius ūkinio gyvenimo atvejus ir jų analizę.

 

Cituoti kaip: Čičinskas, J. (2009) Lietuvos ūkis kelyje į rytdieną. Ekonominės politikos komentarai. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.