Lietuvos narystė Europos Sąjungoje: patirtys, tendencijos, refleksijos

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 247

Aprašymas:

Leidinį sudaro VU TSPMI Europos studijų centro tyrėjų ir jų kolegų iš kitų institucijų mokslo darbai. Jame sujungiamos dvi perspektyvos, dvi refleksijos į Europos Sąjungos raidos tendencijas. Viena vertus, į Europos Sąjungą žvelgiama „iš apačios į viršų“, t. y. iš vienos, dažniausiai Lietuvos, ar kelių valstybių narių pozicijos į ES poveikį jų nacionaliniams rūpesčiams. Kita vertus, žvelgiama „iš viršaus į apačią“, t. y. postuluojamas Europos Sąjungos subjektiškumas ir vertinamas jos stabilumas bei veiklumas. Knyga skirta Europos studijų studentams, tyrėjams, sprendimų priėmėjams, formuojantiems Lietuvos veikimo Europos Sąjungoje strateginius prioritetus, taip pat ir Europos reikalais besidominčiai plačiajai visuomenei.

Cituoti kaip: Vitkus, G. (ed.) (2021) Lietuvos narystė Europos Sąjungoje: patirtys, tendencijos, refleksijos. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.

Įsigyti leidinį galite čia.