Uždaryti
2021-07-28 14:38:20
2021-07-27 10:42:00

Liepos 28 d. 11 val. vyks nuotolinis susitikimas su VU priėmimų skyriaus vadovu, kuris atsakys į stojančiųjų klausimus bei pristatys šių metų stojimo į bakalauro studijas taisykles.
Kviečiame dalyvauti paspaudus šią nuorodą.

2021-07-28 14:38:20
2021-07-22 00:00:00

Nuo liepos 26 d. iki rugpjūčio d. VU TSPMI pastate vyks remonto darbai. Instituto administracija dirbs nuotoliniu būdu. Kilus klausimams kreipkitės el. paštu.

Komunikacinis saugumas

Išleidimo metai: 2007

Leidykla: Vilniaus universiteto leidykla

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 219

 

Aprašymas:

Šioje monografijoje saugumas vertinamas kaip sudėtingas, tačiau iš principo objektyviai pažintinas reiškinys. Racionalus požiūris, kad grėsmes saugumui galima ne tik identifikuoti, bet ir įvertinti galimą jų poveikį bei transformuoti, leidžia ištrūkti iš užburto reflektyvizmo ir reliatyvumo rato, dažniausiai neturinčio akademinių tikslų pateikti siūlymų, kaip būtų galima užtikrinti daugiau saugumo šiuolaikinėje visuomenėje. Šis požiūris neišvengiamai verčia analizuoti šiuolaikines saugumo grėsmes, ieškoti jų prigimties ir poveikio saugomiems objektams elementų. Todėl vienas svarbiausių šios monografijos tyrimo objektų yra grėsmės – kaip sudėtingi, daugiaprasmiai, tačiau turintys realų pagrindą reiškiniai, kuriuos galima klasifikuoti, vertinti ir keisti jų intensyvumą. Svarbiausias šio darbo originalus mokslinis įnašas – komunikacinio saugumo sektoriaus įtraukimas į pozityvistinį B. Buzano sektorizavimo modelį. Komunikacinio saugumo sektoriaus elementai ir funkcijos turėtų esmingai papildyti sektorizavimo metodiką ir patobulinti bendrą saugumo grėsmių tyrimo metodiką, kuri galėtų pretenduoti į nuoseklų, sisteminį saugumo tyrimo modelį. Iki šiol nei Lietuvos, nei užsienio literatūroje nebuvo į saugumo tyrimus nuosekliai įtraukti informacinių ir komunikacinių procesų aspektai, vertinant juos ne tik grėsmių požiūriu, bet ir kaip vertingą teorinę sąsają, leidžiančią pateikti konstruktyvistinių ir pozityvistinių prielaidų derinimo modelį. [Ištrauka iš leidinio]

 

Cituoti kaip: Janeliūnas, T. (2007) Komunikacinis saugumas. Vilnius: Vilniaus universiteto leidykla.

Įsigyti leidinį galite čia.