2022-08-12 18:02:15
2022-08-11 21:00:00

Pranešame, kad studijų procesas visiems/-oms bakalauro ir magistro studentams/-ėms prasidės nuo rugsėjo 5 dienos. Rugsėjo 1 – 2 dienomis vyks integracijos veiklos, daugiau informacijos apie jas, jau netrukus!

Fokuse: moterys Lietuvos kine

temp
Autoriai
Dr. Natalija Arlauskaitė
Dr. Jelena Šalaj
Lukas Brašiškis
Narius Kairys
Dr. Lina Kaminskaitė
Laima Kreivytė
Gerda Paliušytė
Dr. Juozapas Paškauskas
Aistė Račaitytė
Dr. Renata Šukaitytė
Mantė Valiūnaitė

Išleidimo metai: 2021

Leidykla: Lapas

Kalba: Lietuvių

Puslapiai: 368

 

Aprašymas:

Kinas – ne tik filmai. Tai daugybės žmonių darbas, komercinės ir autorinės strategijos bei skirtingi būdai rodyti ir žiūrėti. Šį kartą fokuse atsiduria moterys – šiapus ir kitapus ekrano, matomos ir ilgą laiką beveik nepastebėtos Lietuvos kine: tiek ankstyvuosiuose filmuose, tiek sovietmečio kūryboje, tiek šiandienos kino praktikose.

Ši knyga – dešimties straipsnių rinktinė – pirmą kartą lietuviško kino kontekste lyties problematiką gvildena iš trijų skirtingų perspektyvų. Kokiu statusu kino gamyboje dalyvauja moterys – antrosios režisierės, montuotojos ar kostiumų dailininkės? Kaip galime perskaityti komercinį, autorinį, dokumentinį kiną ir videomeną, jei dėmesį kreipiame į lyčių vaidmenis? Ir kaip lytis atsiskleidžia konkrečiuose filmuose, žvelgiant iš skirtingų teorinių perspektyvų?

 

Cituoti kaip: Arlauskaitė N., Kaminskaitė L. (eds.) (2021) Fokuse: moterys Lietuvos kine. Vilnius: leidykla LAPAS.

Įsigyti leidinį galite čia.