Tomas Janeliūnas: ką jūs veikėte Seime vakar, yra išties niekšinga

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius dr. Tomas Janeliūnas sukritikavo vakarykštį Seimo narių elgesį. Jo teigimu, posėdžių salėje buvo „surengtas spektaklis“ vietoj to, kad būtų priimami visai Lietuvai svarbūs vieningi sprendimai.

„Tokios situacijos, kaip dabar, niekada neturėjom. Visi keičia savo įpročius. Verčiasi per galvą, bet daro ką gali – kas pamokas ir paskaitas perkelia į Zoom ar Teams, kas maistą pradeda vežioti iki namų, o kažkas 24/7 dirba su užkrėstaisiais, su veidą baigiančiomis nugraužti kaukėmis.. Nepaprastas laikas, nepaprasti darbai. Bet tik Seimo nariai įpročių nekeičia. Jiems ir toliau yra svarbesnis užsiėmimas „kieno projektas“ ir „kieno pataisos“. Ir tas pats žaidimas – „jie sužlugdė balsavimą! Jie niekšai!“

Žinot, tai, ką jūs veikėte Seime vakar, yra išties niekšinga. Tiek valdančiosios, tiek opozicinės partijos. Toliau savo smėlio žaidimus žaidžiat, smėliuku mėtotės. Visi imasi nepaprastų sprendimų. Tai gal ir jums laikas imtis kažko, kad pakeistumėte savo įpročius? Priimkit tik 10 proc. tų įstatymų, bet kartu. Pjaukitės užsidarę kabinete iki kraujo, bet susitarkite dėl kompromiso. O ne renkite spektaklius posėdžių salėje.

Tas kontrastas, kaip elgiasi didžioji dalis visuomenės ir Seimas – tai kaip tarp karantino besilaikančių piliečių ir tų kelių budulių kelte, kurie keikiasi, spjaudosi ir grasina kitiems. Tai jūs ten, Seime, esate tie buduliai, dėl kurių šlykštu ir gėda“, – savo socialiniame tinkle rašo T. Janeliūnas.

Kritikos Seimui pažėrė ir Nausėda

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienio rytą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) surengtoje konferencijoje kritiškai sureagavo į parlamento darbą antradienio vakarą. Neužtekus kvorumo, nebuvo priimtas įstatymas, pagal kurį būtų keliami atlyginimai su koronavirusu kovojantiems medikams.

Šalies vadovas teigė, kad Seimas visuomenei parodė, jog ji yra būtent ta institucija, kuria pasitikėti neverta.

„Man be emocijų sunku apie šį klausimą kalbėti – vakarykštis fiasko parlamente, kitaip jo ir nepavadinsi. Nesugebama susitarti dėl to, kas buvo medikams pažadėta, – padidinti atlyginimus tiems, kurie dirba karštuose taškuose ir kurie dirba rizikingomis, fiziškai sunkiomis sąlygomis. (…) Tai žinote, kartais susidaro įspūdis, jog tarp žmonių paplitęs įsitikinimas, kad politika yra bjaurus reikalas, kad parlamentas yra tokia institucija, kuria pasitikėti neverta. Vakar buvo padaryta būtent taip, kad tokia nuomonė ir toliau įsitvirtintų žmonių sąmonėje“, – kritikos Seimo nariams negailėjo prezidentas.

Jis teigė, kad tai yra „politikavimas pačia blogiausia to žodžio prasme“. „Ir man visiškai neįdomu, kas dėl vakarykščio fiasko kaltas. Ar dešinieji, ar kairieji, ar viduriniai, ar apatiniai. Kalti visi, nes sprendimas nėra priimtas“, – teigė prezidentas.

Perspausdinta iš delfi.lt