2020-11-26 14:40:39
2020-11-10 00:00:00

Visuotinio karantino metu VU TSPMI administracija atsižvelgiant į esančias rekomendacijas dirba nuotoliniu būdu. Su administracija galite susisiekti šiais numeriais: studijų klausimais kreiptis tel.: 8 (5) 251 4135, kitais klausimais tel.: 8 (5) 251 4130. Jei jums reikalinga gyva konsultacija, kviečiame iš anksto susiderinti susitikimą susiderinti el. paštu.

2020-11-26 14:40:39
2020-11-11 00:00:00

Nuo lapkričio 11 d.  biblioteka paslaugas teikia nuotoliniu būdu. Daugiau informacijos rasite čia

Po „Euromaidano“ praėjo 4 metai: kur link eina Ukraina. Ramūno Vilpišausko komentaras

Nuo protestų Ukrainoje pradžios praėjo 4-eri metai. Tada Lietuvoje viešėjęs tuometis Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius atsisakė su Europos Sąjunga (ES) pasirašyti asociacijos sutartį. Kas per tuos 4-erius metus pasikeitė?

„Žmonės Kijeve ir apskritai Ukrainoje norėjo padorios politikos ir tie protestai visų pirma buvo protestai prieš korupciją, prieš tai, kad spendimai priimami tariantis tarpusavyje vadinamiems oligarchams ir jiems atstovaujantiems politikams, ignoruojant daugelio gyventojų nuomonę“, – pasakoja Vilniaus universiteto tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorius Ramūnas Vilpišauskas.

Pasak jo, tokie lūkesčiai buvo įvardinti kaip vakarietiško gyvenimo noras. Tačiau kol kas ne viskas, ko ukrainiečiai tikėjosi, įgyvendinta, sako R. Vilpišauskas.

„Ne visos reformos įgyvendintos. Tai teigia ir išorės stebėtojai, Tarptautinio valiutos fondo, Europos Komisijos ir kito ekspertai, taip pat – ir tokie politikai kaip Michailas Saakašvilis“, – sako politologas.

Kita vertus, sako jis, kad užduotis Ukrainai yra milžiniška ir retai kur pasaulyje pavyktų pasiekti tokių rezultatų per tokį trumpą laiką.

Plačiau apie tai – įraše.

Perspausdinta iš LRT.lt