Margarita Šešelgytė: ukrainiečiai po truputį pereina prie puolimo strategijos

Naujausi palydoviniai duomenys rodo, kad Krymo teritorijoje esančioje karinėje aviacijos bazėje Rusijai teko patirti didelius nuostolius. Antradienį įvykęs sprogimas yra didžiausias smūgis Rusijos aviacijai per daugelį dešimtmečių. Sprogimas sudrebino ir Rusijos pajėgų naudojamą oro uostą Baltarusijoje. Tačiau lemtingu lūžio tašku to įvardinti dar negalima.

„Sunku įvertinti, ar tai yra kritinis lūžis, tačiau po truputį galime matyti, jog ukrainiečiai pereina prie puolimo strategijos. Šiandien galime tikėtis, jog pagaliau pastebėsime tam tikrą persvarą. Tam gali turėti įtakos papildoma Vakarų tiekiama ginkluotė, taip pat ukrainiečių nuovargis ir gerų naujienų noras“, – LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ komentuoja politologė M. Šešelgytė.

Ukrainiečių pajėgos nepatvirtino, jog aviacijos bazėje sprogimą sukėlė būtent jie, tačiau tai, pasak politologės, yra tik strateginis ėjimas.

„Mūšio lauke būna daug rūko, kuris strateginės komunikacijos yra skatinamas tiek iš vienos, tiek iš kitos kariaujančios pusės. Viena pusė yra linkusi mažinti savo nuostolius, kita pusė nepripažįsta savo puolimo tam, kad nebūtų imtasi stipresnio atsako “, – įžvalgomis laidoje dalinasi M. Šešelgytė.

Rusijos naujienų agentūra „Ria Novosti“ skelbia, jog Kryme buvo sužeista 13 asmenų, vienas asmuo žuvo. Dauguma, patekusių asmenų į ligonine patyrė nedidelius sužalojimus.

Perspausdinta iš lrt.lt