Margarita Šešelgytė: pagrindinis Bideno darbas JAV pirmiausia bus susitaikymo darbas

Paaiškėjus, kad naujasis JAV prezidentas bus demokratų kandidatas Joe Bidenas, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) direktorė doc. dr. Margarita Šešelgytė teigia, kad pagrindinis 46-ojo JAV vadovo, pareigas oficialiai pradėsiančio sausį, darbas pirmiausia bus susitaikymo darbas.

Pasak M. Šešelgytės, niekas negali pasakyti, koks J. Bidenas bus prezidentas, kol jis realiai nepradės eiti šių pareigų. Tačiau kontekstas rodo, kad jam teks dorotis su daugybe iššūkių, ir tai parodys jo lyderystę ir kitus sugebėjimus.

„Kontekstas toks, kad JAV kenčia nuo koronaviruso pandemijos, su tuo susijusia ekonomine situacija, šalies susipriešinimas, rasistiniai susirėmimai. Tas kontekstas leidžia sakyti, kad jam reikės tvarkytis su šiais dalykais“, – sako VU TSPMI vadovė.

J. Bidenas šeštadienį kalbėjo apie laukiančius iššūkius – daugiau kaip 237 tūkst. amerikiečių gyvybių nusinešusią koronaviruso pandemiją ir Donaldo Trumpo padriko vadovavimo padarinius. Jis pažadėjo, kad jau ateinantį pirmadienį paskirsiantis grupę iškilių mokslininkų, kuriems bus pavesta parengti kovos su koronaviruso pandemija planą.

M. Šešelgytės teigimu, J. Bidenui svarbiausias darbas pirmiausia bus susitaikymo darbas, nes šalies visuomenė yra stipriai susipriešinusi.

Anot jos, kitas svarbus akcentas J. Bidenui – tarptautinė politika. Įvairūs pasaulio lyderiai reiškia pozityvias emocijas paskelbus naujausius prezidento rinkimų rezultatus, tai, anot jos, rodo, jog į naująjį etapą Jungtinėse Valstijjose dedamos viltys.

„Europos partneriai tikrai džiūgavo, matosi, kad yra didelė viltis, kad mes turėsime prognozuojamas Jungtines Valstijas. JAV grįžta prie lyderystės vairo“, – LRT RADIJUI sako M. Šešelgytė.

Perspausdinta iš lrt.lt