Komentuoja Seimo sprendimą dėl M. Basčio: absurdas, gėda, antausis KT. T. Janeliūno komentaras

Seimas nusprendė nepanaikinti parlamentaro Mindaugo Basčio mandato. Tokį sprendimą Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos instituto dr. Tomas Janeliūnas, kalbėdamas laidai „Laba diena, Lietuva“, pavadino absurdišku. Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis parlamento sprendimą pavadino nepateisinamu, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Seimas gėdingai save diskreditavo, o premjeras Saulius Skvernelis – kad sprendimas yra apgailėtinas.

„Situacija absurdiška. Teismas aiškiai pasako, kad Konstitucija yra šiurkščiai pažeista. Kaip ir automatiškai belieka sulaukti patvirtinimo, bet Seimas pusiaukelėje sustoja ir be aiškaus paaiškinimo nusprendžia kitaip ir nesugeba patvirtinti tokios Konstitucinio Teismo išvados. Tai yra kaip spjūvis mūsų konstitucinei tvarkai“, – pabrėžė politologas.

Pasak jo, šiurkštus Konstitucijos pažeidimas ir priesaikos sulaužymas yra pagrindas, kuriuo remiantis galima iš Seimo nario atimti mandatą. „Bet Seimas nesiryžo to padaryti, tai deja, bet tai yra dar vienas pavyzdys, kaip Seimas pats sau susikuria problemą ir nesugeba jos išspręsti“, – LRT komentavo T. Janeliūnas.

Tai yra straipsnio ištrauka. Pilną tekstą skaitykite LRT.lt