Gintas Karalius apie Macrono vizitą Ukrainoje: tai Prancūzijos įvaizdžio atitaisymo misija

Nors ir simbolinis, ES įkūrusių valstybių vadovų vizitas – reikšmingas Ukrainai. Ji niekada nebuvo taip arti narystės bendrijoje, tačiau yra ir grėsmių, teigia Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų (VU TSPMI) lektorius Gintas Karalius.

„Ar ten nevyksta kažkokie susitarimai po stalu, spaudžiant Ukrainą siekti taikos bet kokia kaina, mainais už narystę bendrijoje – tokia baimė yra. Ir Emanuelio Macrono kalba prieš dvi dienas Rumunijoje, kurioje jis pasisakė, kad Volodymyras Zelenskis anksčiau ar vėliau bus priverstas eiti į derybas – leidžia mums nerimauti“, – sako politologas.

Tačiau Prancūzijos veiksmus G. Karalius vadina nepiktybiniais. Jis mano, jog šio vizito tikslas – pagerinti Prancūzijos įvaizdį viešojoje erdvėje. Pasak politologo, Prancūzija bando parodyti, jog remia Ukrainą kitais būdais.