Sąjūdžio priešistorė ir gimimas: gyvosios atminties archyvas (kompaktinis diskas)

temp
Autoriai
Jūratė Kavaliauskaitė
Dr. Ainė Ramonaitė
Vilma Martinkienė
Arūnas Gudinavičius
Lukas Grinius
Simona Akamauskaitė

Išleidimo metai: 2012

E-sprendimas: Elektroninės leidybos namai

Kalba: Lietuvių

Aprašymas:

Šiame diske „Sąjūdžio priešistorė ir gimimas“ pristatomi Sąjūdžio lyderių, aktyvistų bei XX a. antroje pusėje sovietinei sistemai Lietuvoje nepaklususių visuomenės sambūrių atstovų prisiminimai apie laisvės erdves ir nekonformistinę veiklą sovietmečiu, Sąjūdžio priešistorę, judėjimo ištakas ir didžiuosius 1987-1988 m. įvykius. Gyvoji amžininkų atmintis, nuotraukos ir kiti diske pristatomi dokumentai buvo surinkti 2009-2011 m. atliekant Lietuvos mokslo tarybos finansuotą tyrimo projektą „Sąjūdžio fenomenas: pilietinio judėjimo tinklaveikos studija“ (vad. Ainė Ramonaitė), inicijuotą Vilniaus universiteto ir vykdytą kartu su Klaipėdos universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto tyrėjais. Diske skelbiama medžiaga iliustruoja ir papildo knygoje „Sąjūdžio ištakų beieškant: nepaklusniųjų tinklaveikos galia“ (Baltos lankos, 2011) atskleidžiamą sovietmečio nepaklusnios visuomenės ir Sąjūdžio gimimo istoriją Lietuvoje. Diskas „Sąjūdžio priešistorė ir gimimas“ skirtas išsaugoti tai, kas neturi būti užmiršta.