Uždaryti
2020-03-28 14:56:57
2020-03-16 00:00:00

Karantino laikotarpiu: Fizinis patekimas į VU biblioteką (centrinė biblioteka, MKIC, fakultetų skaityklos) yra negalimas. Delspinigiai karantino laikotarpiu nebus skaičiuojami – pasilaikykite knygas. Naudokimės el. ištekliais.
Visais klausimais prašome kreiptis el. paštu infostalas@mb.vu.lt (į užklausas atsakome darbo dienomis nuo 8 iki 22 val.)

2020-03-28 14:56:57
2020-03-12 00:00:00

Pagal VU sprendimą kontaktinis studijų procesas stabdomas iki balandžio 13 d. imtinai. Prašome sekti informaciją per VU TSPMI Facebook paskyrą ir tikrintis universiteto el. paštus bei E-mokymų sistemą.

Daugiau informacijos rasite čia

Studijos ir negalia

Vilniaus universiteto (VU) bendruomenė yra atvira įvairovei ir nuolat kviečia įsilieti į savo gretas studentus bei darbuotojus, turinčius negalią. Universitete stengiamasi sudaryti lygiavertes studijų sąlygas: pritaikoma fizinė aplinka ir studijų organizavimo procesas, yra galimybė pasikonsultuoti rūpimais klausimais su šią sritį išmanančiais specialistais. Universitetas kviečia negalią turinčius asmenis drąsiai domėtis, atvirai klausti ir reikšti savo poreikius, nes tik tokiu būdu bus galima garantuoti tinkamą studijų sąlygų sudarymą. Šiuo metu VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute Jūsų laukia: Patalpos, pritaikytos studentams ir darbuotojams, turintiems judėjimo negalią, kurias patikrino Lietuvos žmonių su negalia sąjungos projekto „Be slenksčių“ atstovai.

Lengvatos ir paslaugos

Negalią turintiems Vilniaus universiteto bendruomenės nariams:

  • Taikomos stojimo į universitetą lengvatos, t. y. pateikus tai įrodantį dokumentą (darbingumo lygio nustatymą), atleidžiama nuo stojamosios studijų įmokos bei registracijos mokesčio. Plačiau apie tai – VU Priėmimo į Pirmosios ir Antrosios pakopos studijas tvarkos aprašuose;
  • Sudaromos galimybė kas semestrą gauti vienkartinę socialinę stipendiją iš Universiteto bei valstybės garantuojamą finansinę paramą;
  • Sudarytos sąlygos naudotis Bibliotekos teikiamomis galimybėmis
  • Psichologinio konsultavimo ir mokymų centre (PKMC) teikiamos individualaus, grupės ir šeimos konsultavimo paslaugos.

 

Kontaktai

Negalią turintis studentas visada gali kreiptis į kontaktinius asmenis fakultetuose, padalinio ar centrinę administraciją, kur bus išklausomas, jam suteikiama informacija, pasiūloma pagalba ar sprendimas.

Kontaktinis asmuo Institute:

Lina Strupinskienė
Studijų skyriaus vedėja
Tel.: (8 5) 251 4140 lina.strupinskiene@tspmi.vu.lt
Indrė Širvinskaitė
Neįgaliųjų reikalų koordinatorė
Tel.: (8 5) 219 3161 indre.sirvinskaite@cr.vu.lt