Tarptautinė konferencija “Statehood and its Discontents: Russia, Eastern Europe and Eurasia” birželio 15-18 d.

Majamio universiteto (Oksfordas, Ohajas) Havighurst Rusijos ir posovietinių studijų centras ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kviečia į konferenciją “Statehood and its Discontents: Russia, Eastern Europe and Eurasia”, kuri vyks VU TSPMI birželio 15-18 dienomis, 402 aud.

Laikotarpiu po Šaltojo karo valstybių teritorinio vientisumo klausimai nuolat išryškėdavo ginkluotų konfliktų Čečėnijoje, Kaukaze ir Ukrainoje kontekste. Karas Kryme ir Rytų Ukrainoje grąžino valstybingumo ir suvereniteto klausimus į politines ir mokslines diskusijas. Šioje dviejų mokslo įstaigų organizuojamoje konferencijoje bus siekiama analizuoti istorinius ir šiuolaikinius iššūkius valstybingumui, alternatyvias suvereniteto ir valdymo sampratas.

Pagrindinius pranešimus skaitys:

Artemyi TroitskyThe Trajectories of UDO: Unidentified Drowning Object (trečiadienis, birželio 15, 17.30-18.40)

Karen DawishaPutin’s Winter of Discontent (ketvirtadienis, birželio 16, 12.00-13.00)

Ramūnas Vilpišauskas Revolt Against Internationalism and the State of the Nation State (penktadienis, birželio 17, 12.00-13.00)

Naudingos nuorodos