Diskusija „Pranciškus. O kas toliau?“

Popiežius Pranciškus rugsėjį apsilankė Lietuvoje. Bent trumpam popiežiaus vizito transliacijas stebėjo daugiau nei 1,1 mln. visų Lietuvos gyventojų, apie 300 tūkst. žmonių atvyko į susitikimus su Pranciškumi ir išgirdo jo kalbas Vilniuje bei Kaune. Didelio dėmesio sulaukęs popiežiaus apsilankymas turėjo gilesnę religinę ir politinę prasmę, jo išsakytos mintys ir palikti uždaviniai ne vien tikintiesiems, bet lietuvių tautai skatina užduoti klausimus – ką turėtume daryti popiežiui išvykus? Ar mūsų visuomenė geba įsiklausyti į popiežiaus žodžius? Kokią Lietuvą popiežius pamatė? Kokią prasmę popiežiaus mintys įgyja sudėtingame ir įvairialypiame istoriniame ir politiniame mūsų šalies kontekste?

Šiuos ir kitus klausimus kviečiame aptarti šv. Tomo Moro politologų klubo rengiamos diskusijos – „Pranciškus. O kas toliau?“ – metu. Renginio metu kviesime dar kartą įsiklausyti ir suprasti tų rugsėjo dienų svarbą kiekvienam asmeniškai ir visai Lietuvai!

Diskusijoje dalyvauja: Vysk. Darius Trijonis – Vilniaus vyskupas augziliaras, paskutiniame Vyskupų Sinode, skirtame jaunimo klausimams aptarti, atstovavęs Lietuvos vyskupų konferenciją, prof. Alvydas Jokubaitis – filosofas, VU TSPMI dėstytojas, Linas Kojala – politologas, VU TSPMI dėstytojas, Rytų Europos studijų centro vadovas.

Diskusiją moderuoja: Rosita Garškaitė – interneto dienraščio Bernardinai.lt vyr. redaktorė, VU TSPMI doktorantė.

Tai pirmasis šv. Tomo Moro klubo rengiamo paskaitų ciklo „Atrasti politikos tikslą“ renginys. Susitikimai skirti nagrinėti Katalikų Bažnyčios socialinio mokymo aspektus politinių idėjų lauke ir ieškoti naujų būdų dabartinės politinės tikrovės apmąstymui bei praturtinimui. Susitikime lapkričio 8 d. 18:30 val. VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 304 auditorijoje!