Diskusija-knygos pristatymas „Europos kariuomenės link?”
Dominyko Kaminsko / VU TSPMI nuotrauka

Diskusija-knygos pristatymas „Europos kariuomenės link?”

Dalyvauja

Anna Maria Kellner
Dr. Tobias Mörschel
Dr. Hans-Peter Bartels
Doc. Dr. Margarita Šešelgytė
Robertas Šapronas

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Friedricho Eberto fondu kviečia į diskusiją-knygos pristatymą „Europos kariuomenės link? Strateginė autonomija ir Europos gynyba”. Renginys vyks lietuvių ir vokiečių kalbomis su sinchroniniu vertimu.

Pastaraisiais dešimtmečiais bendra Europos saugumo ir gynybos politika buvo viena iš silpniausių integracijos sričių. Valstybės-narės sumažino savo gynybos biudžetus, Europos politinė energetika buvo absorbuota kilusios euro krizės. Globali ir regioninė aplinka turėjo neatpažįstamai pasikeisti, turėjo praktiškai nebelikti ribų tarp išorės ir vidaus saugumo, kad Europa sugrįžtų prie bendros saugumo ir gynybos politikos svarstymų, kad tai ir vėl taptų Europos Sąjungos prioritetine sritimi. Kartu su naujo Globalios strategijos ir jos įgyvendinimo sąlygų atsiradimu Europos Sąjungos institucijos plačiau atvėrė duris naujai Europos gynybos sąjungai, o ilgajame laikotarpyje – bendros kariuomenės sukūrimui. Dabar tik nuo pačių valstybių-narių priklauso, kaip jos pasieks ir įgyvendins strategijoje iškeltus tikslus, tačiau tuo pat metu išlaikys ES, kaip švelniosios galios (angl. soft power), įvaizdį.

Skyrių apie Lietuvą knygoje „Strateginė autonomija ir Europos gynyba” parašė VU TSPMI tyrėja, direktoriaus pavaduotoja studijoms doc. dr. Margarita Šešelgytė.

Naudingos nuorodos