Laimėtas „Horizon 2020” programos finansavimas TSPMI tyrėjų ir partnerių projektui

temp

VU TSPMI mokslininkai kartu su užsienio partneriais laimėjo 3 metus truksiantį Europos komisijos finansuojamą projektą „Europos Sąjunga ir Rytų partnerystės šalys: vidaus ir išorės analizė bei strateginis įvertinimas“ („The EU and Eastern Partnership Countries: An Inside-Out Analysis and Strategic Assessment“), kurio esminiai tikslai yra išsiaiškinti, kokiomis sąlygomis ES gali remti pokyčius Rytų partnerystės šalyse bei kokios strategijos ir įrankiai padėtų tai padaryti atsižvelgiant į vidines ir išorines regiono problemas. Projekto įgyvendinimo laikotarpiu bus analizuojama, kodėl Europos Sąjungai nepavyko užtikrinti taikos, gerovės ir stabilumo Rytų kaimynystėje, ką būtų galima padaryti, siekiant sustiprinti ES paramą politinei ir ekonominei transformacijai Rytų partnerystės šalyse. Projekto rezultatai – tyrimo išvados – bus pateikti Europos Komisijai.

Minėtas projektas yra programos „Horizontas 2020“, apjungiančios visą mokslinių tyrimų ir inovacijų ciklo finansavimą, dalis. Jos svarbiausias tikslas – kurti žinių ir inovacijų sociumą. Laimėtas projektas yra susijęs su įtraukios, inovatyvios ir reflektyvios  visuomenės kūrimu. Tai bus pirmasis „Horizon 2020“ projektas, kurio daliai vadovaus VU TSPMI.

Prie šio projekto įgyvendinimo prisidės net vienuolika partnerių iš įvairių Europos šalių, lyderiaujančių šioje tematikoje, jį koordinuos Freie Universitaet Berlin ir Universiteit Leiden.

Instituto mokslininkų komandą sudaro:

• prof. Ramūnas Vilpišauskas – vienos iš projektų dalių vadovas
  • doc. dr. Dovilė Jakniūnaitė