Nuotolinė Anne O’Brien paskaita „Moterys, nelygybė ir darbas medijų industrijoje”

Dalyvauja

Anne O’Brien
Jelena Šalaj
Sausio 18 d. 17 val. kviečiame į Maynooth universiteto docentės, projekto MotherNet narės dr. Anne O’Brien nuotolinę paskaitą “Moterys, nelygybė ir darbas medijų industrijoje”.
Renginį moderuos dr. Jelena Šalaj, šiuo metu vykdanti podoktorantūros tyrimus VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute.
Paskaitoje bus klausiama, kaip moterys patiria lyčių nelygybę kino ir televizijos industrijoje, medijų industrijos kultūrą ir galios struktūras.Tirti moterų vietą medijų gamyboje yra svarbu, jei norime suprasti platesnes moterų (mis)reprezentacijos priežastis įvairiose medijose. Paskaita pažvelgs į moterų pasaulį medijų industrijoje už kameros ir atskleis sisteminę lyčių nelygybę darbe.
Dr. Anne O’Brien daug metų tiria moterų reprezentacijas radijuje, televizijoje, kūrybinėse industrijose, analizuoja, kodėl moterys atsisako karjeros šiose srityse, taip pat analizuoja, kaip medijos, žiniasklaida kalba apie psichinę sveikatą, savižudybes, smurtą artimoje aplinkoje. 2019 m. ji išleido knygą Women, Inequality and Media Work (Routledge), o 2021 m. pasirodė jos drauge su Susan Liddy sudaryta knyga Media Work, Mothers and Motherhood (Routledge).
Šiuo metu Anne O’Brien tiria motinų, dirbančių kūrybinėse industrijose, patirtis.
Paskaita yra VU lyčių tyrimų seminarų ciklo dalis.
Seminarų ciklą rengia Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Feministinės politikos ir socialinės kritikos bei Filologijos fakulteto Apmąstant motinystę tyrimų grupės.
Paskaita bus transliuojama gyvai, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Facebook paskyroje.
Jei norėtumėte paskaitą stebėti zoom platformoje, registruokitės čia: https://bit.ly/Paskaita0118