Ar galime sujungti skirtingus Afrikos ir Europos šalių interesus į vieną bendrą migracijos politiką? Kokias patirtis ir įžvalgas Lietuva gali atnešti į diskusijas migracijos tema? Naujausi raginimai gerinti Europos migracijos politiką varijuoja nuo prašymų lengvinti mobilumo sąlygas kvalifikuotiems darbuotojams iki reikalavimų visiškai peržiūrėti migracijos įstatymus nereguliarios migracijos klausimais.
Afrikos tyrimų ir konsultacijų centras AfriKo bei VU TSPMI kviečia į atvirą paskaitą ir diskusiją „Lithuania in a joint EU-Africa migration management: diverging interests, converging goals?“.
Renginyje bus galima išgirsti Arnold Bergstraesser instituto (ABI, Vokietija) tyrėjos dr. Franziskos Zanker pranešimą “Mobility as a Way of Life: African Interests in EU-African Migration Governance”, paremtą 130 interviu su Vakarų Afrikos migracijos politikos formuotojais medžiaga. Po pranešimo vyks diskusija, kurioje dalyvaus Lietuvos valstybinių institucijų atstovai bei akademikai. Ši diskusija yra EK finansuojamo Digital Explorers projekto uždaromųjų renginių ciklo dalis.
Renginys vyks lapkričio 25 d., 17 val., VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 auditorijoje.
Atkreipiame dėmesį, jog norint dalyvauti renginyje privaloma turėti Galimybių pasą ar ES Skaitmeninį COVID-19 sertifikatą.
Privalomą registraciją rasite čia: https://bit.ly/Registration1125