JT biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaita „The UN in a World Full of Challenges”

Užsienio reikalų ministerija kartu su Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutu (VU TSPMI) kviečia į Jungtinių Tautų  biuro Ženevoje Generalinio Direktoriaus Michael Møller paskaitą „The UN in a World Full of Challenges“.

2015 m. rugsėjį vykusiame JT Viršūnių susitikime dalyvavę daugiau kaip 150 valstybių ir vyriausybių vadovai patvirtino ambicingą Darnaus vystymosi darbotvarkę ir Darnaus vystymosi tikslus, kuriuos bus siekiama įgyvendinti iki 2030 m. (darbotvarkė 2030).  Naujieji Darnaus vystymosi tikslai numato konkrečius veiksmus besivystančioms ir išsivysčiusioms šalims, o veiksmų spektras apima visas tris darnaus vystymosi dimensijas – ekonominę, socialinę, aplinkosauginę. Esminis naujosios darbotvarkės principas yra „nepamiršti nei vieno“ – tikslai bus laikomi pasiektais tik tada, jeigu jie bus pasiekti visose šalyse ir visoms visuomenės grupėms.

M. Møller paskaitoje bus pristatoma, kaip Jungtinės Tautos siekia darbotvarkės 2030 įgyvendinimo, kalbama apie globalaus valdymo iššūkius ir iššūkius Jungtinių Tautų sistemai.  Po paskaitos vyks diskusija su lektoriumi.

• Data: ketvirtadienis, rugsėjo 15 d., 2016 m.;
  • Laikas: 14:00
  • Vieta: VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 402 aud.
  • Tema: The UN in a World Full of Challenges

Michael Møller daugiau nei 35 metus dirba Jungtinių Tautų organizacijoje. Savo karjerą jis pradėjo dar 1979 metais kaip JT vyriausiasis įgaliotinis pabėgėlių klausimais. Vėliau dirbo Politikos reikalų viceministru, taip pat  vadovavo Politikos, taikos užtikrinimo ir humanitarinių reikalų kabinetui. M.  Møller nuo 2006 m. iki 2008 m. buvo specialusis JT atstovas Kipre, o iki 2011 dirbo vykdančiuoju direktoriumi Kofi Annan fonde.