Jim Cloos paskaita “The way forward for the EU project”

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerija kviečia į ES Tarybos Generalinio sekretoriaus pavaduotojo, atsakingo už bendrąją ir institucinę politiką, Jim Cloos paskaitą „The way forward for the EU project“. Renginys vyks lapkričio 14 d. 16:45 val., VU TSPMI (Vokiečių g. 10), 304 aud.

2017 m. pavasarį Europos Komisijos prezidentas Jean Claude Junker paskelbė Baltąją knygą dėl Europos Sąjungos ateities. Joje skelbiami penki scenarijai, kuriuose pažvelgiama į tai, kokia gali būti ES padėtis ateityje, priklausomai nuo mūsų pasirinkto Europos kelio. Buvo tikimasi, jog iki šių metų pabaigos europiečiai ir ES valstybių vadovai apsispręs dėl tolesnės bloko raidos ir taip padės įgauti bendrijai veržlumo ir lankstumo. Šie ateities scenarijai buvo pristatyti naujų Europai (o ir visam pasauliui) kylančių iššūkių kontekste, todėl buvo nuspręsta, jog nieko nedarymas nėra išeitis.

Savo paskaitoje svečias daugiausiai dėmesio skirs būtent Europos Sąjungos ateičiai ir reformoms.

Jim Cloos – didelę institucinę patirtį turintis Tarybos generalinio sekretoriato vadovybės atstovas, nuo kurio daug priklauso ne tik kasdienė Tarybos veikla bet ir būsimų ES reformų eiga. Savo diplomatinę karjerą svečias pradėjo dar 1981 m. Anksčiau dirbo Jungtinėse Tautose, buvo nuolatinis Liuksemburgo atstovas ES.

Naudingos nuorodos