Uždaryti
2021-06-23 09:46:22
2021-06-22 00:00:00

Pranešame, kad stojimas į Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro studijų programą baigėsi. Į kitas magistro programas prašymus galite teikti iki birželio 30 d.

Doc. dr. Kamran Matin paskaita „Kurdai ir Vidurio Rytų krizė“

Per pastaruosius kelis metus kurdai atsidūrė pasaulio politikos dėmesio centre dėl savo herojiško pasipriešinimo Islamo valstybei (ISIS). Vis dėlto kurdų laisvės judėjimas turi daug ilgesnę istoriją. Savo paskaitoje Kamran Matin pristatys istorinį kurdų judėjimo bei jų kovos dėl nacionalinio ir kultūrinio pripažinimo kontekstą, netolygų šio judėjimo vystymąsi. Taip pat svečias aptars tarpusavyje besivaržančius kurdų judėjimo politinius projektus, besirandančius kompleksiniame geopolitiniame ir geostrateginiame kontekstuose. Pranešėjas teigia, jog kurdai gali turėti esminį sprendimą Vidurio Rytų krizei bei besitęsiančiai prievartai ir autoritarizmui, kurie žymi modernią šio regiono istoriją.

 

Paskaita, kurią organizuoja VU TSPMI AALASC, vyks lapkričio 8 d., 15.00 val., 402 aud. Po paskaitos vyks diskusija. Moderuos Ieva Koreivaitė.