Dirbtuvės “Belarus and Belarusians, 2020+

Dirbtuvės „Belarus and Belarusians, 2020+: Assessing Prospects and Challenges for the Country’s Democratic Future”.

Spalio 24 d. VU TSPMI kartu su Voriko universiteto Visuotinio tvaraus vystymosi institutu rengia dirbtuves „Belarus and Belarusians, 2020+: assessing prospects and challenges for the country’s democratic future“.

Renginio tikslas – aptarti ir parengti politines rekomendacijas dėl dabartinės padėties Baltarusijoje ir tarptautinės paramos Baltarusijos demokratiniam judėjimui Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste.

Renginyje dalyvaus Lietuvos, Baltarusijos ir kitų valstybių ekspertai, įskaitant ekspertus, mokslininkus ir politikus, besidominčius Baltarusijos problema.

Dirbtuvės vyks 13:00-17:30 val. VU TSPMI, 402 auditorijoje.

Renginį sudarys keli teminiai blokai ir baigiamoji diskusija „Belarus on the International Agenda: Securitization vs Interests of Democratic Belarusians“, kurioje dalyvaus Lietuvos ir Baltarusijos politikai bei ekspertai.

Jeigu norite dalyvauti renginyje, prašome registruotis iki spalio 22 d. čia: https://forms.office.com/e/BREBsPdK0Q

Renginio programa:
Moderatorė:
Prof. Elena Korosteleva, Voriko universiteto Visuotinio tvaraus vystymosi instituto direktorė
Kalbėtojai:
Dr. Andrej Radaman, Lenkijos mokslų akademijos Istorijos instituto vizituojantis tyrėjas ir Balstogės universiteto (Lenkija) mokslo darbuotojas
Dr. Thomas Kruessmann, Sakartvelo Naujosios vizijos universiteto baudžiamosios teisės profesorius ir Erasmus+ „Modernising Education Provision for Future Judges and Prosecutors with respect to European Standards on Human Rights“ koordinatorius
Dr Tatsiana Chulitskaya, VU TSPMI tyrėja
Diskutantas:
Doc. Dr. Laurynas Jonavičius, VU TSPMI dėstytojas
14.00 – 15.00 World cafe (grupinė diskusija) dėl Europos paramos ir strategijos Baltarusijai
15.00 – 15.20 Diskusijų rezultatų pristatymas