Vasario 1 d. 13 val. VU TSPMI kartu su Instituto Azijos, Afrikos ir Lotynų Amerikos studijų centru (AALA) kviečia klausytis diskusijos „Charting the Path to a Democratic Future: Reflecting on Three Years since the Myanmar Military Coup“.

Prieš tris metus Mianmaro kariuomenė, žinoma kaip Tatmadaw, įvykdė karinį perversmą ir perėmė valdžią prieš Mianmaro žmonių valią. Tai sužlugdė šalies demokratizacijos procesą ir sukėlė gilią politinę, ekonominę ir humanitarinę krizę. Nepaisant karinio režimo įsigalėjusių plačių, brutalių ir sistematiškų represijų, Miamaro žmonės iki šiol kovoja už savo teises ir demokratinę ateitį. Viena iš svarbiausių, tačiau kompleksiškiausių Pietryčių Azijos valstybių, žinoma savo daugiataute sandara, pilietinės visumenės aktyvumu ir reikšmingu ekonominiu potencialu, Mianmaras dabar yra atviroje ir gilioje transformacijoje, kuri teikia viltį visai globaliai demokratijų bendruomenei.

Diskusija vyksta bendradarbiaujant su Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija ir įgyvendinant Lietuvos Indijos ir Ramiojo vandenynų regionų strategiją.

Diskusijos dalyviai(-ės):

Thinzar Shunlei Yi, demokratijos ir žmogaus teisių aktyvistė

Philipp Annawitt, Mianmaro nacionalinės vienybės vyriausybės santykių su ES koordinatorius

Violeta Podagelytė, Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Mianmaro, demokratijos ir žmogaus teisių koordinatorė

Justinas Stankus, Vilniaus universiteto doktorantas

Diskusiją moderuos: VU TSPMI dėstytojas, doc. dr. Konstantinas Andrijauskas

Diskusiją galėsite stebėti VU TSPMI Facebook paskyroje!