Žiemos mokykla „Mažosios valstybės Europoje: tarpdiscipliniškumo link”

Projekto trukmė
2016 m. lapkričio 1 d. - 2018 m. spalio 31 d.
Finansuotojas
Erasmus+ programa

Projekto aprašymas

Pagrindis projekto tikslas - kurti dinamišką tarptautinių strateginių partnerių ir ekspertų konsorciumą. Projekto metu dėmesys sutelkiamas ties jaunų dėstytojų ir tyrėjų ugdymu. Siekiama populiarinti mažųjų valstybių studijas tarptautinių santykių, politikos mokslų disciplonose. Taip pat raginami prisijungti ekspertai iš ekonomikos, verslo, viešojo administravimo ar teisės sričių.
Projekto metu bus suorganizuotos dvi vasaros akademijos Islandijoje bei intensyvaus mokymo kursai Liublianoje ir Vilniuje. Tikimasi, jog projekto pabaigoje partneriai bus sukūrę keturias mokymo programas apie mažąsias valstybes, skirtas dėstytojams ir tyrėjams.
1) Mažųjų valstybių užsienio politika ir ekonominis saugumas;
2) Mažųjų valstybių susidūrimas su migracijos krize;
3) Mažosios valstybės tarptautinėje teisėje;
4) Mažosios valstybės ir geros valdysenos iššūkis.

Dalyvaujančios institucijos

Islandijos universitetas (Mažųjų valstybių studijų centras), Kopenhagos universitetas, Vilniaus universitetas (Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas), Talino technologijų universitetas, Šv. Andriaus universitetas, Maltos universitetas, Karalienės Marijos universitetas Londone, Liublianos universitetas, Lundo universitetas ir Comenius universitetas Bratislavoje.