Sveikiname, tapus VU TSPMI bendruomenės dalimi!

Kiekvienas rugsėjis žymi studentiško kelio pradžią. Kad šio kelio startas būtų kuo lengvesnis, čia rasite visą reikiamą informaciją, kuri Jums padės nepasimesti ir drąsiai bei užtikrintai žengti į Vokiečių g. 10 – į Institutą, kuriame pradėsite bakalauro studijas.

Sklandžiai studentiško kelio pradžiai parengėme Jums naudingą D.U.K, kuris, tikimės, atsakys į visus Jums rūpimus klausimus ir bus prieinamas ištisus metus. D.U.K rasite mūsų tinklalapyje.

Iki studijų pradžios dar liko laiko (paskaitos prasidės rugsėjo 11 dieną!), tačiau jau dabar nepraleiskite svarbios informacijos:

Nuo rugsėjo 1 iki 30 d. turite:

• Registruotis studijoms
  • Užsisakyti Lietuvos Studento Pažymėjimą (LSP)
  • Sumokėti studijų įmoką už pirmąjį semestrą (įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą)
  • Dalyvauti pirmakursių integracijos savaitės renginiuose
  • Susipažinti su savo tvarkaraščiu

Kaip registruotis studijoms?

Nuo rugsėjo 1 d. iki rugsėjo 30 d. reikia prisiregistruoti prie e.tapatybių valdymo sistemos. Tam Jums reikės LSP numerio, kurį galite rasti adresu lsp.lt. (taip pat gavote jį elektroniniu laišku). Prisiregistravus prie VU e. tapatybių valdymo sistemos, yra gaunamas naujas prisijungimo kodas ir studento sukurtas slaptažodis, kuris bus naudojamas, prisijungiant prie Universiteto ePaslaugų (eStudentas, VMA, VU el. pašto, office 365 paskyros, VU VPN bei belaidis interneto tinklas Eduroam). Susikūrus naujus prisijungimo duomenis, studentai turi užsiregistruoti studijoms, tai padaryti reikia eStudentas paskyroje, adresu is.vu.lt. (taip galėsite sekti aktualią studijų informaciją).

Kas yra eStudentas?

Tai visos studijų informacijos, susijusios su konkrečiu studentu, saugykla internete, kurią rasite čia: https://is.vu.lt/vuis/. Studentas, prisijungęs prie sistemos, gali:

• matyti savo asmens duomenis, išrašus iš įsakymų, studijų programos planą, sesijos tvarkaraštį, sesijos rezultatus, vietą geriausiai besimokančiųjų eilėje, informaciją apie gautas išmokas (stipendijas) ir kt.;
  • užsisakyti reikalingas pažymas, teikti įvairius prašymus, susijusius su studijomis;
  • atsispausdinti įmokų už studijas kvitus;
  • pasirinkti pasirenkamuosius dalykus;
  • talpinti baigiamuosius darbus į Elektroninių dokumentų informacinę sistemą (ETD).

Kaip užsisakyti LSP?

Užsiregistravus studijoms reikia užsisakyti Lietuvos studento pažymėjimą (LSP). Tai galima padaryti, apsilankius adresu www.lsp.lt. Universitetas duomenis apie įstojusius asmenis perduoda LSP administratoriui per kelias savaites nuo studijų sutarties sudarymo. Įprastai LSP yra pagaminamas per dvi savaites.

LSP – tai dokumentas, kuris įrodo studento statusą ir suteikia teisę naudotis Universiteto biblioteka, inventoriumi, taip pat yra naudojamas laikant egzaminus. Daugiau informacijos apie LSP teikiamas galimybes sužinosite čia.

SVARBU: LSP galite užsisakyti, gavus studento registracijos (pažymėjimo) nr., nelaukiant rugsėjo 1., nes, esant dideliems srautams, gali užtrukti pagaminimas.

Kaip sumokėti studijų įmoką? (įstojus į valstybės nefinansuojamą vietą)

Jeigu studijuojate valstybės nefinansuojamoje vietoje, studijų įmoką turėtumėte sumokėti per pirmąjį studijų mėnesį.
Įmokos kvitas bus pateikiamas, prisijungus prie VU IS eStudentas aplinkos nuo rugsėjo 1 d.

Atkreipkite dėmesį, kad šią įmoką kiekvieną semestrą galima atidėti arba išdalinti dalimis. Taip pat galima teikti prašymą dėl valstybės remiamų paskolų. Daugiau informacijos apie VU finansines lengvatas rasite čia.

Kaip dalyvauti pirmakursių integracijos savaitės renginiuose?

Pirmomis naujų mokslo metų savaitėmis Vilniaus universitete (nuo rugpjūčio 30 d. iki rugsėjo mėn. pabaigos) vyks pirmakursių integracijai skirti renginiai ir pristatymai. Jų metu būsimieji VU bendruomenės nariai bus supažindinami su VU veikiančių organizacijų ir laisvalaikio bei sporto klubų atstovais. Pateikiama svarbiausia informacija apie VU biblioteką, Kultūros centrą, Sporto ir sveikatos centrą, VU Studentų atstovybę, VU Studentų paslaugų ir karjeros skyrių, pasakojama, kaip VU rasti psichologinę pagalbą, kur kreiptis turint negalią ar norint savanoriauti VU ir už jo ribų.

Visą informaciją apie Integracijos savaitę bei kitos Vilniaus universitete organizuojamas veiklas galima rasti Studentiško gyvenimo vadove ir studentauk.vu.lt puslapyje.

Rugsėjo 1 d. VU TSPMI kviečia į mokslo metų atidarymo šventę ir bendruomenės vakarą. O rugsėjo  4 d. kviečiame Jus į Instituto integracijos dieną! Išskirtiniai renginiai Jūsų lauks visą pirmąją mokslo metų savaitę.

Kaip susipažinti su studijų semestro tvarkaraščiais?

Su studijų semestro tvarkaraščiais galite susipažinti tiesiogiai per https://tvarkarasciai.vu.lt/tspmi/

Sklandaus studentiško gyvenimo starto! Tikime, kad ši informacija palengvins pirmąsias Jūsų studentiško gyvenimo dienas. Susitikime VU TSPMI bei kurkime Lietuvai ir pasauliui drauge.