Priėmimo į bakalauro studijas tvarka

1. Laiku užsiregistruoti LAMA BPO ar VU ISAS priėmimo sistemoje, t. y. pasitikrinti priėmimo datas (žr. lentelę žemiau);
  2. Pagrindinio priėmimo prašyme pateikti iki 9 pageidavimų į bet kurias norimas aukštųjų mokyklų studijų programas, pasirenkant valstybės finansuojamą (VF), valstybės nefinansuojamą su studijų stipendija (VNF/ST) arba valstybės nefinansuojamą (VNF) vietas;
  3. Laukti kvietimo – siūloma tik 1 vieta;
  4. Gavus kvietimą studijuoti Vilniaus universitete, prieš sudarant studijų sutartį, sumokėti nustatytą registracijos mokestį;
  5. Sudaryti sutartį per SAVO ASMENINĘ el. bankininkystę (sutartys bus sudaromos tik el. būdu).

PRIĖMIMO ETAPAI:

Pagrindinis priėmimas I pakopa ir vientisosios (LAMA BPO) – 2023-06-01 – 2023-07-28 12 val.

Papildomas priėmimas I pakopa ir vientisosios (LAMA BPO) – 2023-08-07 – 2023-08-10

Papildomas priėmimas (II) I pakopa ir vientisosios (LAMA BPO) – 2023-08-21 – 2023-08-24

STOJAMOJI ĮMOKA

Mokama stojančiųjų, pateikiant prašymą per VU ISAS

– išsilavinimą įgijusiems Lietuvos Respublikoje – 50 EUR;

– išsilavinimą įgijusiems užsienio šalių institucijose – 100 EUR

REGISTRACIJOS MOKESTIS

Šis mokestis mokamas stojančiųjų, jau įstojus į VU, pasirašant sutartį

– išsilavinimą įgijusiems Lietuvos Respublikoje – 50 EUR;

– išsilavinimą įgijusiems užsienio šalių institucijose – 100 EUR

Teikiant prašymą, svarbu prioritetinis studijų programų ir finansavimo formų išdėstymas – norėdami studijuoti VU TSPMI, teikdami prašymą pirmu numeriu įrašykite Politikos mokslų studijas VU TSPMI arba Globalių iššūkių politikos studijas VU TSPMI.

Priėmimas į politikos mokslų bakalauro programas yra vykdomas Lietuvos aukštųjų mokyklų organizacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Pildyti prašymus galima LAMA BPO tinklalapyje. Skaičiuojant stojamąjį balą į VU TSPMI, yra vertinami šių valstybinių brandos egzaminų rezultatai:

Egzaminai:

Istorija – 0,4

Lietuvių kalba ir literatūra – 0,2

Egzaminai arba metiniai pažymiai:

Matematika arba informacinės technologijos, arba geografija, arba užsienio kalba – 0,2

Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais dalykais – 0,2

2022 metais bendrojo priėmimo į Vilniaus universitetą pirmame etape didžiausias konkursinis balas į valstybės finansuojamą vietą VU TSPMI buvo 10,61, mažiausias buvo – 6,57.

Vidurinį išsilavinimą įgysiantiems 2023 m. reikia atitikti šiuos reikalavimus:

Būti išlaikius tris valstybinius brandos egzaminus:

1. Lietuvių kalbos ir literatūros;
  2. Matematikos;
  3. Stojančiojo laisvai pasirinktą valstybinį brandos egzaminą.

Įskaitomi dalykai:

• lietuvių kalba ir literatūra;
  • gimtoji kalba (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių);
  • užsienio kalba;
  • matematika;
  • istorija arba geografija;
  • biologija arba fizika, arba chemija;
  • meninio ugdymo dalykas arba technologijų krypties dalykas;
  • bendroji kūno kultūra arba sporto šakos dalykas.

Stojančiųjų į valstybės finansuojamą vietą konkursinis balas turi būti ne mažesnis nei 5,4 .