Prof. Wolfgang Wessels vieša paskaita „The European Council as Constitutional Architect“

Antradienį, balandžio 26 d., Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas kartu su Konrado Adenauerio fondu kviečia dalyvauti prof. Wolfgang Wessels paskaitoje (anglų k.) „The European Council as Constitutional Architect“. Renginys vyks VU TSPMI (Vokiečių g. 10) 102 aud. 16:45 val. Po paskaitos vyks diskusija, kurią moderuos prof. Ramūnas Vilpišauskas, diskusijoje taip pat dalyvaus LR Prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas.

Paskaitos metu profesorius stengsis atsakyti į pagrindinius klausimus apie Europos vadovų tarybą: Kas formuoja ES darbotvarkę strateginiais klausimais? Koks Europos vadovų tarybos (EVT) ir kitų ES institucijų santykis? Kokius vaidmenis atlieka EVT? Kaip keitėsi EVT svarba? Kaip EVT buvo sprendžiamas Didžiosios Britanijos narystės ES sąlygų persiderėjimas?  Daugiau informacijos apie paskaitą rasite čia.

Prof. Wolfgang Wessels yra apdovanotas prestižiniu Jean Monnet politikos mokslų profesoriaus apdovanojimu už nuopelnus mokslui ir dirba Kiolno universitete. Taip pat profesorius yra Trans European Policy Studies Association (TEPSA) valdybos pirmininkas. Daugiau informacijos apie Wolfgang Wessels galite rasti čia.