Prof. Leszek Balcerowicz paskaita „The ways out of the euro zone crisis and the interests of non-euro EU member states“

VU TSPMI kvietimu spalio 22 d. Lietuvoje lankysis vienas žymiausių Europos ekonomistų, didžiulę praktinę ekonominės politikos patirtį ir akademinių tyrinėjimų įdirbį turintis buvęs Lenkijos Finansų ministras (1989-1991 m.) ir Lenkijos centrinio banko (2001-2007 m.) vadovas Leszek Balcerowicz. Ekonomistas jau ne vienerius metus užsiima aktyvia akademine veikla, dėsto Europos koledže, yra žymaus JAV ekonomikos analitinio centro Peterson Tarptautinės ekonomikos instituto Tarybos narys, daugiau nei dvidešimties Europos, JAV ir Australijos šalių universitetų garbės daktaras. L. Balcerowicz ekonominių reformų patirtį apibendrino knygoje „Socializmas, kapitalizmas, transformacija“, kuri buvo išversta ir į lietuvių kalbą.

Europos integracijos ir euro zonos tyrimai yra viena iš pagrindinių prof. L. Balcerowicz tyrimų sričių, kurių klausimus jis aktyviai komentuoja tiek viešai, tiek tokiuose portaluose kaip Project Syndicate. Ne kartą ES ir kitų institucijų kviestas rengti studijas aktualiais ES ekonominės politikos klausimais. Prieš keletą savaičių prof. Balcerowicz kaip svarstytiną kandidatą į Anglijos centrinio banko vadovo poziciją pasiūlė savaitraštis The Economist.

Prof. Balcerowicz VU TSPMI spalio 22 d. 11.30 402 aud. skaitys paskaitą „The ways out of the euro zone crisis and the interests of non-euro EU member states“ (Euro zonos krizės sprendimo būdai ir euro zonai nepriklausančių ES šalių interesai).  Kviečiame visus besidominčius euro zonos krizės priežastimis ir jos sprendimo būdais, taip pat tokiais klausimais kaip Lietuvos, Lenkijos ir kitų ES šalių stojimas į euro zoną, jo privalumai ir trūkumai.

Lankydamasis Lietuvoje prof. Balcerowicz taip pat susitiks su Lietuvos Premjeru A. Kubilium, Finansų ministre I. Šimonyte, Lietuvos banko vadovu V. Vasiliausku, skaitys pranešimą Swedbanke.

Naudingos nuorodos