VU TSPMI kviečia į atvirą paskaitą, kurią ves Panayiota Mini, Kretos universiteto docentė. Paskaitos tema – Antrojo pasaulinio karo reprezentavimas graikų kine nuo 40-ųjų iki dabar: vidiniai debatai ir tarptautiniai pokyčiai. Renginys įvyks rugsėjo 17 dieną, pirmadienį, 9:45 val., 102 aud.

Paskaitoje bus aptarta kaip Antrojo pasaulinio karo metai buvo reprezentuoti Graikijos kine nuo 40-ųjų pabaigos iki dabar. Naudojant konkrečius pavyzdžius ir vizualią medžiagą bus paaiškinti pagrindiniai Graikijos II pasaulinio karo vaizdavimo pokyčiai bei Graikijos istorija ir kultūra.

Panayiota Mini yra Kretos universiteto (Graikija) docentė ir Viduržemio studijų instituto narė. Jos mokslinių tyrimų interesai ir publikacijos yra susijusios su graikų kinematografija, kinu ir ideologija, kino adaptacija, Rusijos ir Rytų Europos kinu, filmų antika, kino forma ir Nikos Kazantzakis scenarijais. Neseniai, MIET (AtėnaI) išleido jos knygą „The Filmic Form of Pain and of Aching Recollection: Takis Kanellopoulos’s Modernism”

Renginys vyks anglų kalba.